МЕНЮ


18 червень 2021 - 12:56

Цифрова освіта – вимога сучасності
Мудрий не той, хто знає багато, а той, хто знає потрібне.
Пауло Коельо


Світ змінюється напрочуд швидко. ХХІ століття летить з неймовірною швидкістю. А цифрові технології вражають своєю багатогранністю та все більше заглиблюються у різні сфери життя людини.

Сьогодні важко знайти галузь чи вид діяльності, де б були відсутні комп’ютерні інновації, будь то робота в офісі чи вдома, сфера надання послуг населенню, відпочинок, мандрівки, звичайні покупки – всюди є щупальця всесвітньої павутини і програмних технологій. Але в цьому є великий плюс, навіть декілька: економія часу, легке вирішення побутових проблем, можливість вирішувати питання онлайн, не витрачаючи сили, нерви і час, а для багатьох – ще й спілкування з рідними та близькими. Реалії минулого року довели, що сучасні інформаційні технології можуть стати єдиним зв’язком людини з оточуючим світом. Це не найкращий варіант життя, але все ж таки можливість існувати, працювати, навчатися.

Як би пафосно не звучало, але маленький гаджет у поєднанні з інтернетом є вікном не тільки у Європу, а й у весь знайомий, а головне – незнайомий світ. Хто б міг подумати, що сюжети книг письменників-фантастів через майже 200 років стануть реальністю. І сьогодні ми справді завдяки інформаційній галузі маємо можливість переглядати улюблені фільми, слухати музику, читати або прослуховувати літературні твори, знаходити корисну та цікаву інформацію, відслідковувати новини. Онлайн-сервіси допомагають мандрувати світом, відвідувати виставки, музеї, театри та багато іншого.

За допомогою сучасних технологій можна, сидячи вдома на дивані, оформити пенсію та субсидію, сплатити комунальні послуги, записатися на прийом до лікаря, знайти роботу, отримати дані з державних реєстрів, купити квитки на транспорт, замовити їжу, одяг чи інші товари.

Батьки мають змогу віддалено оформити допомогу при народженні дитини, стати в чергу у дитячий садочок. А випускники можуть зареєструватися на ЗНО та подати документи у навчальні заклади.

Корисні сервіси Google стануть у нагоді бізнесменам, учням, вчителям, лікарям. І кожному, незалежно від віку й статусу, нагадають про важливі справи, допоможуть спланувати поїздку з бронюванням квитків та готелів, опанувати професію блогера, створити документ, провести відеоконференцію. А для тих, кого цікавить певна тема, є добірки безкоштовних підкастів, що постійно оновлюються.

Людина – соціальна істота, вона не може існувати без спілкування з друзями та знайомими. І тут генії цифрових комунікацій придумали соціальні мережі, в яких можна і себе «показати», і дізнатися про життя інших.

Для покращення цифрової грамотності населення держава створила онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта».

Безкоштовні освітні серіали, які оновлюються щомісяця, для новачків відкриють двері у цифрові технології, допоможуть навчитися користуватися гаджетами та набути елементарних навичок роботи з популярними програмами.

Всесвітня пандемія призвела до відчутних змін у різних сферах нашого життя. Тому на платформі «Дія. Цифрова освіта» розміщено серіали для підприємців, держслужбовців та людей з інвалідністю, які допоможуть трансформувати наявні види діяльності у нові формати, оволодіти новими професіями, а також підкажуть, як отримати електронний підпис. Онлайн-сервіси для вчителів та школярів розкриють нові методи дистанційного навчання. Для всіх верств населення, особливо для батьків, важливим питанням є безпека в інтернеті та кібергігієна – онлайн-платформа пропонує низку освітніх серіалів з цієї тематики.

Інтернет-центр обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського продовжує втілювати програму з цифрової освіти для людей літнього віку, учнів, викладачів та медпрацівників. Кожного місяця діють тижневі безкоштовні комп’ютерні курси, а також індивідуальні консультації за домовленістю.

Запрошуємо всіх, хто прагне опанувати нові цифрові інновації або удосконалити вже набуті знання інформаційних технологій.

Наша адреса: ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, вул. Велика Перспективна, 24, телефон: (0522) 32-16-62.

Світлана ВОЛКОВА,
провідний бібліотекарДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3856 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua