МЕНЮ


6 липень 2018 - 09:28

Цивілізація прийшла й на Балашівку


На вулиці Степняка-Кравчинського в Кропивницькому триває будівництво каналізаційної системи для кількох багатоквартирних будинків. З моменту їх зведення (а це майже шість десятиліть тому) тут центрального водовідведення не було.
Місцеві мешканці не раз порушували питання про облаштування каналізації, і ось тепер нарешті тривають будівельні роботи. Проінспектували їх хід міський голова Кропивницького Андрій Райкович, заступник міського голови Олександр Грабенко та керівник управління капітального будівництва міської ради Віктор Ксеніч.
Зараз у траншеях прокладаються комунікації. За словами представника підрядної організації, що виконує дані роботи, вартість проекту – понад три мільйони гривень. Ввести в експлуатацію каналізацію планують у вересні цього року.
– Раніше тут були вигрібні ями, – зауважив Андрій Райкович. – Асенізаційні машини вивозили нечистоти. До централізованої каналізації буде підключено дев’ять багатоквартирних будинків і дитячий садочок.
А от на вулиці Івана Богуна, що на Старій Балашівці, прокладено мережу централізованого водопостачання. Віктор Ксеніч повідомив, що водопроводу тут не було ніколи, а воду місцеві жителі брали з криниць та свердловин. Відтепер тут є водопровід довжиною майже в кілометр, збудований коштом міського бюджету. Загалом, на його будівництво витрачено майже 700 тисяч гривень. Люди, які тут мешкають, вже почали підключатись до централізованої мережі.
– Я тут живу три роки, відсутність централізованого водопостачання дуже дошкуляла моїй родині. З радістю сприйняли новину, що нарешті побудують водогін, – розповідає Руслан. – Тепер самостійно прокладаю труби, щоб врізатися в центральну мережу.
А от його сусідка Ганна мешкає на цій вулиці все своє життя. Воду завжди носили з колодязя, а потім зробили у дворі свердловину. Тепер жінка хоче якнайшвидше прокласти труби до своєї оселі, щоб нарешті відчути всі блага цивілізації.
– Мешканці беруть індивідуальні технічні умови в міському водопровідно-каналізаційному господарстві і підключаються до водоводу самостійно, – пояснив Віктор Ксеніч.
А міський голова додав, що роботи розпочалися ще в минулому році, зараз завершуються. Виконано все якісно, із сучасних матеріалів. Вже 39 будинків підключились до централізованого водопостачання.
– У нас є ще декілька вулиць, мешканці яких мають аналогічну проблему, – сказав Андрій Райкович. – Зокрема, саме в цьому районі провулок Громадянський. У нас є всі технічні документи, незабаром і там розпочнуться роботи. Стара Балашівка – це той мікрорайон міста, де взагалі не було централізованого водопостачання. Тому ми крок за кроком вирішуємо цю та інші проблеми – споруджуємо комунікації, проводимо зовнішнє освітлення вулиць, налагоджуємо тут рух громадського транспорту тощо. В планах – здійснити пряме сполучення з Лелеківкою, що значно покращить пересування людей, діти будуть без пересадок добиратись до навчальних закладів. А водопостачання та електрозабезпечення мають бути безперебійними. В минулому році ми проводили тут збори громади, спілкувались із місцевими, визначили першочергові проблеми і тепер поступово їх вирішуємо.
Тетяна ПЕТРИКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41031 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua