КАБЕЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

IГНОРУВАННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ МОЖЕ ОБIЙТИСЬ У 2,5 МIЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ
Ольга Пилипенко, vechirka.com.ua
05.02.2004, 19:04

— Пер_од холодної в_йни м_ж орган_зац_ями кабельного телебачення, що працюють на територ_ї К_ровоградської област_, та Нац_ональною радою України з питань телебачення _ рад_омовлення н_бито завершився, _ це приємно, — констатувала на нарад_ з питань розвитку та роботи студ_й кабельного телебачення, яку пров_в заступник голови облдержадм_н_страц_ї Анатол_й Перевозник, представник Нац_ональної ради у нашому рег_он_ Любов Бакаленко. На нараду були запрошен_ _ кер_вники згаданих студ_й.

Дискус_й _ нав_ть конфл_кт_в у попередн_ роки справд_ вистачало. Необх_дн_сть л_цензування цього виду д_яльност_ викликала у деяких кабельник_в протест, _ вони, зам_сть того, щоб готувати в_дпов_дн_ документи, вс_ляко оспорювали дане р_шення, з яким, однак, не погоджуватись немає смислу, оск_льки под_бна норма встановлена законодавством. Поки одн_ конфл_ктували _ сперечалися, _нш_ студ_ї кабельного телебачення, за словами Любов_ Бакаленко, одержавши л_ценз_ї, розвивали свою мережу, вдосконалювали техн_ку, п_двищували як_сть послуг _ завдяки цьому зб_льшували к_льк_сть абонент_в. Вз_рцем у даному випадку є Олександр_йська телерад_окомпан_я "Кабельн_ телев_з_йн_ мереж_", яка має вже св_й телев_з_йний канал _з ш_стьма годинами власного мовлення. Директор компан_ї одержав грамоту Нац_ональної ради з питань телебачення _ рад_омовлення, що трапляється дуже нечасто.

Сьогодн_ на територ_ї област_ зареєстровано 15 студ_й кабельного телебачення, його послугами користується майже тридцять тисяч чолов_к. Десять студ_й мають л_ценз_ї Нац_ональної ради, решта — готуються до л_цензування _ працюють лише за дозволами орган_в м_сцевого самоврядування (його одержання теж передбачене), тому, як не прикро про це говорити, зауважив Анатол_й Перевозник, оц_ п'ять студ_й фактично є порушниками закону.

С_м оператор_в кабельного телебачення з п'ятнадцяти зареєстрован_ безпосередньо в К_ровоград_. Як на наше невелике м_сто, їх немало, але нав_ть при цьому вони охоплюють лише деяк_ м_крорайони. Той же центр, жартома поскаржився заступник голови облдержадм_н_страц_ї (в_н мешкає поруч _з Центральним ринком), поки що без кабельного.

Йшла мова на нарад_ також про необх_дн_сть дотримання законодавства щодо авторських та сум_жних прав. У липн_ 2003 року вийшов Указ Президента, яким значно посилена в_дпов_дальн_сть за порушення цих прав, а в листопад_ в К_ровоградськ_й област_ створено координац_йну раду з питань _нтелектуальної власност_, на яку й покладено контроль за дотриманням законодавства. Як зазначив головний державний _нспектор з питань _нтелектуальної власност_ Юр_й Кучинський, що представляє в нашому рег_он_ державний департамент _нтелектуальної власност_ М_н_стерства осв_ти _ науки, ми єдина область в Україн_, де оператори кабельного телебачення дос_ не уклали жодної угоди з власниками авторських та сум_жних прав. А зг_дно _з законодавством вони ще з минулого року мають перераховувати авторам чи орган_зац_ям, як_ представляють їх _нтереси, в_дпов_дн_ кошти. До реч_, уточнив Юр_й Кучинський, за ц_єю ж таки нормою законодавства власники авторських та сум_жних прав можуть вимагати в_д порушник_в в_дшкодування у сум_ до 2,5 м_льйона гривень.

Дискус_йним є _ питання розм_ру абонентної плати. У березн_ 2002 року Каб_нет М_н_стр_в установив регулювання тариф_в на послуги кабельного телебачення. За словами начальника в_дд_лу ц_н обласної державної адм_н_страц_ї Тетяни Головченко, у наш_й област_ тарифи дещо вищ_, н_ж у середньому по Україн_. Можливо, для цього є _ об'єктивн_ причини (мережа т_льки розвивається), але вс_ свої витрати кабельники мають об_рунтувати. Зараз п_дготовлено проект розпорядження голови облдержадм_н_страц_ї, в якому пропонується встановити три р_вн_ абонентної плати — залежно в_д к_лькост_ канал_в, як_ м_стить сформований пакет. Найдешевша плата — ш_сть гривень — за так званий соц_альний пакет, в який входить до 15 канал_в. Перегляд в_д 16 до 25 канал_в має коштувати абоненту 12 гривень, в_д 26 канал_в _ б_льше — 23-25 гривень.

Тарифи ц_, зауважила Тетяна Головченко, попередн_, вони можуть бути скоригован_ у б_к зб_льшення, якщо представники студ_й кабельного телебачення з цифрами в руках доведуть, що їх витрати значно б_льш_, н_ж т_, як_ закладен_ у пропонованих розм_рах абонентної плати.

Витрати, зокрема к_ровоградських кабельник_в, можуть зрости, оск_льки, як було заявлено на нарад_, у листопад_ минулого року прийнято р_шення м_ської влади, зг_дно з яким КРЕПи вимагають в_д кабельних оператор_в щом_сяця сплачувати по гривн_ двадцять коп_йок за кожного абонента. П_дстава для такої плати — використання телев_з_йниками горищ та дах_в будинк_в, на яких встановлен_ супутников_ антени.

Об_рунтован_сть под_бного р_шення, на думку Тетяни Головченко, треба перев_ряти, адже утримання горищ та дах_в житлових будинк_в уже входить до квартирної плати, яка нараховується мешканцю. А брати з нього кошти дв_ч_ за одне й те ж не можна. Тому необх_дно роз_братися в ц_й ситуац_ї.

Архів "ВГ-TV"

 20.04.04, 15:24 До 250-річчя міста. Фільм про Кіровоград теж буде
 05.02.04, 19:04 Кабельне телебачення. Ігнорування авторських прав може обійтись у 2,5 мільйона гривень
 11.12.03, 10:32 TV. Кіровоград перестає бути ефірною провінцією?
 24.02.03, 15:03 На Кіровоградщині перебував голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холод
 20.12.02, 13:24 Новым гендиректором российского телеканала ТВС избран Руслан Терекбаев
 13.12.02, 10:19 Кіровоградське телебачення - борги заплатити до понеділка...
 11.12.02, 11:40 Кабельне телебачення як засіб масової інформації
 06.12.02, 00:20 Кіровоградським кабельникам тепер не позаздриш
 21.11.02, 20:01 21 листопада - всесвітній День телебачення. Що нового у просторі? Інформація і правила гри
 16.11.02, 06:58 16 листопада - День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Лицар ефіру
 24.10.02, 21:42 Кіровоградське обласне телебачення: вимушена рокіровка каналів
 27.12.01, 16:21 М1 починає роботу
 13.12.01, 19:34 Перший всеукраїнський музичний канал
 07.12.01, 00:24 Микола Вересень: "Я не переконаний, що працюватиму на телебаченні"
 04.12.01, 23:54 "Подробно с Дмитрием Киселевым" - зірка нового сезону?
 17.11.01, 11:16 "Таврійські Ігри" та "Чорноморські Ігри" на Першому Національному

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!