21 ЛИСТОПАДА — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ЩО НОВОГО У ПРОСТОРІ? ІНФОРМАЦІЯ І ПРАВИЛА ГРИ
Наталя Карасьова, vechirka.com.ua
21.11.2002, 20:01

Любов Бакаленко закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, згодом - відділення засобів масової інформації ВПШ при ЦККПУ. Працювала в Кіровоградському обласному комітеті з телебачення і радіомовлення на посаді старшого редактора відділу підготовки передач на УТ та головної редакції радіомовлення. У 1995-1997 роках - представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Кіровоградській області. У 1998 році призначена начальником управління у справах преси та інформації Кіровоградської обласної державної адміністрації. Член Національної спілки журналістів України.

- Любов Яківно, з грудня 2001 року ви знову обіймаєте посаду представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Кіровоградській області. Без перебільшення можна сказати, що протягом останнього року Національна рада віддавала левову частку в своїй роботі ліцензуванню телерадіоорганізацій. Які тенденції розбудови телерадіоінформаційного простору України на наступне десятиліття?

- Принципово новою тенденцією є створення на базі потужних київських телемовників (таких, як „Новий канал", „СТБ", „ICTV") мережевих каналів. Виходячи з реалій сучасного стану телерадіоефіру, коли місцеві телекомпанії, як правило, не здатні, згідно з вимогами чинного законодавства, самі заповнити канал якісним продуктом національного виробництва, Національна рада тепер видає їм ліцензії, так би мовити, на два компоненти: на реальну частку власного телепродукту (це десь 2-4 години на день), і на ретрансляцію ними за угодами провідних київських мережевих станцій (по 10-12 годин щодобово). Цим самим, фактично без збільшення кількості телеканалів, ми додатково до діючих трьох загальнонаціональних телемовників (НТКУ, „Студія 1+1", „Інтер") сприяємо створенню ще, як мінімум, чотирьох всеукраїнських каналів на базі телекомпаній „СТБ", „ICTV", „Новий канал", „ТЕТ". Принципово важливо, що замість засилля на місцевих каналах ретрансляції іноземних мовників (як правило, російських телекомпаній), нині у всі кінці держави все впевненіше просувається якісний національний телепродукт. Так поступово відбувається процес трансформації окремих місцевих каналів у місцево-мережеві. Але наголошую: якщо місцева телекомпанія самодостатня як у творчому, так і технічному та фінансовому відношеннях, то вона одержує ліцензію на право одноосібного користування каналом і веде мовлення самостійно, без зобов'язання ретрансляції якоїсь київської мережевої станції.

- Поясніть, будь ласка, детальніше нову умову при ліцензуванні, котра вже спрацювала і в нашому місті (призупинена діяльність радіо „TTV"), „Один канал - один мовник".

- У період становлення недержавних телерадіоорганізацій видавались ліцензії на експлуатацію однієї частоти кільком студіям і на одну, і на кілька годин. Тепер Національна рада прийняла рішення, що будь-яка телерадіоорганізація повинна заповнювати ефір свого частотного каналу не менше 16 годин на добу.

- А якщо вона не в змозі цього зробити?

- У такому разі найперспективнішим шляхом для місцевого мовника є співпраця з обласною державною телерадіокомпанією, котра віднині має статус мережевої і має право на користування місцевими каналами, зокрема в Олександрії, Світловодську, Знам'янці, Новоукраїнці, Ульянівці, Гайвороні та інших районних центрах.

- У нашому місцевому телерадіоефірі довгий час був відсутній 43-дециметровий канал, нещодавно призупинило діяльність „Радіо TTV". Яка їхня подальша доля?

- На 43-му каналі вже працює Київський мережевий канал „ТЕТ". До речі, попередній мовник не подавав заяви на участь у конкурсі. „Радіо TTV", яке раніше разом з „АБ-радіо" виходило в ефір на частоті 104,2, найближчим часом отримає власну частоту. Воно має для цього як технічний, так і творчий потенціал.

- Не можу обійти увагою проблеми мовлення на недержавних телерадіокомпаніях. Особливо це стосується FM-радіостанцій. Вони скоріше англо-російські, ніж україномовні.

- Це не що інше, як недотримання керівниками телерадіоорганізацій ліцензійних зобов'язань. Мовна політика чітко визначена Законом України „Про телебачення і радіомовлення", в якому говориться: „Телерадіоорганізації ведуть мовлення державною мовою. На певні регіони воно може здійснюватись також мовою національних меншин, що компактно проживають на даній території".

Як свідчить практика, люди віддають перевагу місцевим ТРО. Звідси зацікавленість різних партій, громадських рухів саме місцевими джерелами інформації, котрі дедалі більше стають конкурентоздатними. Тож їм варто усвідомити: працювати потрібно, не порушуючи закон, у тому числі і щодо мовної політики.

Архів "ВГ-TV"

 20.04.04, 15:24 До 250-річчя міста. Фільм про Кіровоград теж буде
 05.02.04, 19:04 Кабельне телебачення. Ігнорування авторських прав може обійтись у 2,5 мільйона гривень
 11.12.03, 10:32 TV. Кіровоград перестає бути ефірною провінцією?
 24.02.03, 15:03 На Кіровоградщині перебував голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холод
 20.12.02, 13:24 Новым гендиректором российского телеканала ТВС избран Руслан Терекбаев
 13.12.02, 10:19 Кіровоградське телебачення - борги заплатити до понеділка...
 11.12.02, 11:40 Кабельне телебачення як засіб масової інформації
 06.12.02, 00:20 Кіровоградським кабельникам тепер не позаздриш
 21.11.02, 20:01 21 листопада - всесвітній День телебачення. Що нового у просторі? Інформація і правила гри
 16.11.02, 06:58 16 листопада - День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Лицар ефіру
 24.10.02, 21:42 Кіровоградське обласне телебачення: вимушена рокіровка каналів
 27.12.01, 16:21 М1 починає роботу
 13.12.01, 19:34 Перший всеукраїнський музичний канал
 07.12.01, 00:24 Микола Вересень: "Я не переконаний, що працюватиму на телебаченні"
 04.12.01, 23:54 "Подробно с Дмитрием Киселевым" - зірка нового сезону?
 17.11.01, 11:16 "Таврійські Ігри" та "Чорноморські Ігри" на Першому Національному

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!