TV

Сергій Омельчук КІРОВОГРАДСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ: ВИМУШЕНА РОКІРОВКА КАНАЛІВ
Олексій Воронцов, vechirka.com.ua
24.10.2002, 21:42

Починаючи з цього тижня, всі обласні регіональні телекомпанії країни, яких глядач звик бачити на ретрансляційній мережі УТ-3 телекомпанії "Інтер", почали свою роботу у вечірньому ефірному вікні (з 17-ої до 19-ої години) на технічних засобах мовлення першого Національного телеканалу - УТ-1. Днями кореспондент нашої газети зустрівся з генеральним директором обласної державної телерадіокомпанії Сергієм Омельчуком, котрий розповів нашим читачам, чим саме викликані ці зміни.

- Сергію Івановичу, мабуть, певна логіка в подібній телевізійній рокіровці є: обласним державним студіям природніше працювати в одній упряжці не з комерційною телекомпанією, а з основним національним телемовником, що також має статус державного...

- Дійсно, але подібний крок доцільно було здійснити років шість тому. Тоді на УТ-1 для "обласників" чомусь не знайшлося місця, натомість їм запропонували денне віконце в сітці мовлення новонародженого "Інтеру", в штаті якого на той час працювало лише 12 осіб, а нестачу власного телепродукту канал компенсовував здебільшого ретрансляцією телепрограм російського ГРТ. Але поступово "Інтер" "накачував м'язи", торік отримав ліцензію на 20-годинне мовлення на мережі УТ-3 і відразу попередив своїх партнерів з регіонів, що у 2002 році ця співпраця припинеться, і ось 21 жовтня можна вважати днем офіційного "розлучення"...

- Чи позначиться цей перехід на кількості потенційної телеаудиторії, а зменшення обсягу мовлення - на кадровій та програмній політиці Кіровоградської ОДТРК?

- За даними обласного телерадіопередавального центру, конфігурація мереж мовлення УТ-1 та УТ-3 в регіоні схожа, ними охоплено 75 відсотків території області. З іншого боку, безумовним плюсом нової моделі нашого мовлення є те, що відтепер ми свою роботу закінчуємо у прайм-тайм - о 19-ій годині, а не о 18-ій, як було раніше. У деяких регіонах України зменшення кількості ефіру вже призвело до негативних наслідків, у тому числі позначилось і на штаті обласних студій. Але на Кіровоградщині була проведена чимала організаційна та технологічна робота для створення власної обласної мережі мовлення. У квітні на сесії обласної ради була затверджена комплексна програма розвитку обласної телерадіомережі на 2002-2005 роки, яка передбачає використання передавачів "законсервованої" свого часу мережі УТ-4. На них певний час працювали міські і районні студії, але після того, як у них виникли проблеми з ліцензуванням (Національна рада видає їх лише тим мовникам, які заповнюють ефір не менш як 12 годин на добу), більшість із них призупинили свою роботу. З нашої подачі (і за рахунок фінансової проплати перш за все) Національною радою вже видано дев'ять ліцензій, на черзі - одержання ще семи дозволів на ефір. Отже, невдовзі ми будемо вести своє мовлення не тільки через мережу УТ-1, але й через місцеве передавальне обладнання, на якому, крім телепродукту обласної ТРК, свої ефірні віконця матимуть і наші нові партнери - місцеві студії телебачення.

- А чи вистачить потужності стоватного передавача п'ятого каналу, щоб донести сигнал до глибинки?

- Звичайно - ні. Тому в листопаді ми переходимо на кіловатний передавач, що буде працювати на 37-му дециметровому каналі. Його антена змонтована через пристрій складання на висоті в 190 метрів, і через радіорелейне обладнання наш сигнал невдовзі стане доступним для всієї області. Словом, ми застраховані від можливих сюрпризів з боку УТ-1 тим, що підготували собі такий своєрідний запасний аеродром...

- Крім обласного і місцевого телепродукту, чи буде транслюватися на новій регіональній телемережі продукція інших виробників, у тому числі - закордонних?

- У розумних межах і як додаток до основного телепродукту. Скажімо, для сильної статі ми транслюватимемо адаптовані українською мовою випуски каналу "Євроспорт", а для жінок - 250-серійний латиноамериканський серіал. Зазначу, що в ньому буде менше сліз, а більше сюжетної інтриги, бо за жанром це - детектив.

- І останнє. Чому у власних передачах обласної ТРК так мало розважальних та ігрових програм, які на центральних каналах мають непоганий рейтинг?

- Тому що державне замовлення в нас поширюється тільки на соціально важливі програми. А для творення комерційних програм потрібно залучати спонсорські кошти. До того ж нам не хотілося б сліпо копіювати формати центральних каналів, бо через нестачу цих же грошей може вийти лише пародія на ексклюзив. Однак у нас розробляються деякі власні проекти розважальних та ігрових програм і, сподіваюсь, наступного року глядач їх побачить.

Як зазначив Сергій Іванович, наступний перехід - з 5-го на 37-й канал на обласному ТРК відбудеться вже у листопаді. А тим часом кіровоградський глядач на 37-му каналі, окрім стандартних кольорових чи чорнобілих смуг настройки, може спостерігати за експериментальним включенням київського телеканалу "Тет".

Архів "ВГ-TV"

 20.04.04, 15:24 До 250-річчя міста. Фільм про Кіровоград теж буде
 05.02.04, 19:04 Кабельне телебачення. Ігнорування авторських прав може обійтись у 2,5 мільйона гривень
 11.12.03, 10:32 TV. Кіровоград перестає бути ефірною провінцією?
 24.02.03, 15:03 На Кіровоградщині перебував голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холод
 20.12.02, 13:24 Новым гендиректором российского телеканала ТВС избран Руслан Терекбаев
 13.12.02, 10:19 Кіровоградське телебачення - борги заплатити до понеділка...
 11.12.02, 11:40 Кабельне телебачення як засіб масової інформації
 06.12.02, 00:20 Кіровоградським кабельникам тепер не позаздриш
 21.11.02, 20:01 21 листопада - всесвітній День телебачення. Що нового у просторі? Інформація і правила гри
 16.11.02, 06:58 16 листопада - День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Лицар ефіру
 24.10.02, 21:42 Кіровоградське обласне телебачення: вимушена рокіровка каналів
 27.12.01, 16:21 М1 починає роботу
 13.12.01, 19:34 Перший всеукраїнський музичний канал
 07.12.01, 00:24 Микола Вересень: "Я не переконаний, що працюватиму на телебаченні"
 04.12.01, 23:54 "Подробно с Дмитрием Киселевым" - зірка нового сезону?
 17.11.01, 11:16 "Таврійські Ігри" та "Чорноморські Ігри" на Першому Національному

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!