МЕНЮ


12 серпень 2016 - 13:56

"Ця виставка – як книга гарної поезії"


Так ємно і точно охаректиризував нову виставку члена Спілки художників України Фелікса Полонського, яка відкрилася в обласному художньому миузеї, мистецтвознавець, заслужений журналіст України Броніслав Куманський.
…Картини цього художника у мене асоціюються з осіннім настроєм. Не тієї пори, коли холодно, мокро і безнадійно, а коли осінні барви ще тільки-но запанували в природі, а небо ще синє і безмежне, сонце не пекуче, тепле й лагідне. Саме ця пора з юності хвилювала мене найбільше і, дивлячись на картини Фелікса Полонського, можна відчути його душевний трепет.
Хоча малює він не лише осінь. Ось припорошений прозорим туманцем пейзаж "Після дощу", холодний, але багатообіцяючий "Останній сніг" і, звісно, квіти різної пори, найхарактерніші серед яких, як на мене, соняхи. Приємно, що саме їх подарував ювілярові (а це вже друга повноцінна виставка художника у його ювілейний рік!) під час відкриття виставки перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.
Виставка так і називається "Майстер ліричного мотиву". А ще можна ці 50 картин (щоразу інші!) назвати "Трудівник ліричного мотиву". Саме цю рису виокремили, виступаючи, голова обласної організації Спілки художників України Андрій Хворост та його колега Андрій Надєждін, який згадав і про монументальні здобутки Фелікса Михайловича. Можна її назвати і "Щира душа ліричного мотиву", бо саме ці особливості – щирість, простота, відкритість, відсутність пихатої самозакоханості та дріб’язкового пристосуванства – дорогі у авторові для багатьох, хто прийшов на відкриття цієї виставки, про що говорила директор обласного художнього музею Тетяна Ткаченко. Вона наголосила також на щедрості душі художника, який залюбки бере участь у благодійних акуціонах – та й цього разу подарував музеєві три картини.
Гляньте на картини і згадайте себе у хвилини якогось піднесення чи просвітлення, які не оминають кожну відкриту до краси душу.
Світлана ОРЕЛДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37323 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua