МЕНЮ


11 червень 2021 - 13:54

Діджиталізація в кропивницьких школах
Форум вчителів закладів загальної середньої освіти «Освіта – флагман проєкту «Кропивницький – розумне місто» відбувся днями на базі навчально-виховного комплексу «Кіровоградський колегіум».

Захід такого формату можна прирівняти до своєрідного підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які в умовах дистанційного навчання використовують програму Мozaвook та інтерактивний пристрій CamТouch. Їм було представлено й інші електронні сервіси, якими можуть користуватися у повсякденному житті вчителі, учні, їхні батьки. досвідом роботи в умовах дистанційного навчання ділилися освітяни. А запрошені ІТ-спеціалісти Дмитро Галько та Максим Задніпренко практично допомагали присутнім оволодіти інформаційними технологіями та ефективно їх використовувати в роботі.

Діджиталізацією у кропивницьких школах займаються не перший рік, і цей процес набирає обертів. Як наголосила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко, для міського голови Андрія Райковича в пріоритеті – стратегія розумного міста, і важливу роль у її втіленні в життя відіграє інформатизація освітньої
галузі.

– У програмі міського голови чітко окреслено, що Кропивницький – це розумне місто. І розумним його робимо і ми – освітяни та наші учні, – зазначила посадовиця.

Лариса Костенко звернула увагу учасників форуму на ключові здобутки освіти: мобільний застосунок «Освітній навігатор», з допомогою якого можна зареєструвати дитину в дошкільному навчальному закладі – у перший клас, у різноманітні гуртки позашкільної освіти чи обрати профільні класи старшої школи. В застосунку створена і платформа для дистанційного навчання.

Новітні електронні системи впроваджуються не лише безпосередньо у навчальному процесі, а й стосуються функціонування закладів, зокрема енергозбереження. За словами Лариси Костенко, завдяки енергоощадним технологіям у школах і садочках Кропивницького економія міського бюджету склала 15 мільйонів 600 тисяч гривень за рік. Посадовиця показала, як працює платформа моніторингу енергосервісу в реальному часі.

Для педагогів, зокрема вчителів початкових класів, розпочалося навчання в рамках проєкту «Подолання цифрової освітньої нерівності в Україні», що передбачає обладнання шкіл сучасними електронними ресурсами. Так, в серпні буде визначено для модернізації по десять кабінетів початкової освіти, математики, початкової освіти для інклюзивного навчання та десять закладів дошкільної освіти Кропивницького.

Далі форум перейшов у формат панельних дискусій, де виступали педагоги кропивницьких шкіл. Зокрема, директор НВК «Кіровоградський колегіум» Олена Максимова на прикладі вебсайту очолюваного нею закладу говорила про нові технології навчання і про те, як такий сайт став центром шкільної комунікації.

Також своїм досвідом використання спеціальних інтернет-платформ ділилися заступник директора НВО «Мрія» Тетяна Пузир, вчитель географії НВО «Вікторія-П» Станіслав Пустовойт, а вчитель НВО №16 Сергій Савенко продемонстрував можливості інтерактивного сенсорного модуля при вивченні предмета
«Захист України».

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34542 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua