МЕНЮ


31 сiчень 2022 - 16:12

Дії населення у випадку замінування приміщення


Останні тижні були напруженими: фактично щодня з'являються повідомлення про «замінування» торгових, розважальних центрів, освітніх закладів у різних містах країни. На щастя, всі ці повідомлення виявилися хибними, однак вони добряче псують нерви керівникам установ, відвідувачам, призводять до значних економічних збитків.

Найскладніша ситуація із закладами освіти, адже щоденні евакуації не лише зривають освітній процес, а й створюють фізичний і психологічний дискомфорт і вчителям, і дітям, і їхнім батькам.

Як діяти, якщо до закладу, установи, організації школи зателефонували та повідомили про замінування?

Є певна інструкція для посадових осіб, які отримали повідомлення про загрозу вибуху. У такому випадкові радять не кидати слухавку одразу, необхідно уважно вислухати того, хто телефонує, спробувати з'ясувати його вимоги та отримати додаткову інформацію. Під час розмови варто звернути увагу на нюанси та спробувати за голосом визначити стать і приблизний вік особи.

Також можна зробити вигляд, що ви погано чуєте співрозмовника й попросити повторити повідомлення. Якщо можливо, то його варто записати на диктофон. Ставте уточнювальні запитання щодо місця та часу реалізації погрози, про мотиви. Також спеціалісти радять звернути увагу на будь-які фонові звуки (музику, шум вулиці та машин, усе це допоможе визначити, звідки надійшов дзвінок).

Після завершення розмови необхідно сповістити про неї керівництво та відповідні служби.

Як має діяти директор?

Отримавши інформацію про замінування, директор має одразу повідомити про це відповідні служби, організувати оповіщення та евакуацію працівників, відвідувачів закладу або здобувачів освіти (у закладі освіти).

Після сигналу тривоги керівник закладу (установи, організації) має прибути до заздалегідь визначеного місця збору, сюди ж має надходити інформація від усіх підрозділів про перебіг евакуації. Також директор повинен:
 • довести інформацію щодо події до відповідного управління та засновника закладу (установи, організації);
 • здійснювати керівництво евакуацією людей до прибуття працівників ДСНС України в області. У разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), використовуючи для цього всі наявні сили і засоби;
 • організувати перевірку наявності всіх відвідувачів закладу (установи, організації) або здобувачів освіти (у закладі освіти), евакуйованих із будівлі;
 • направити для зустрічі працівників ДСНС України в області та інших служб особу, яка добре знає під'їзні шляхи;
 • вивести з небезпечної зони всіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей;
 • організувати охорону небезпечного місця шляхом спостереження здалеку;
 • не допускати сторонніх осіб до небезпечного місця, доки не прибули фахівці;
 • припинити всі роботи, не пов'язані із заходами щодо евакуації;
 • організувати відключення мереж електропостачання і газопостачання, зупинку систем вентиляції та кондиціонування повітря тощо;
 • забезпечити безпеку людей, які беруть участь в евакуації, від можливих пошкоджень унаслідок вибуху;
 • інформувати керівника аварійно-рятувальної служби (підрозділу) про наявність людей у будівлі;
 • у разі необхідності забезпечити надання першої допомоги та виклик екстреної медичної допомоги.


Як діяти працівникам?

Зважаючи на те, що єдиним заходом для збереження життя людей є екстрена евакуація із замінованого приміщення, працівники повинні виконувати розпорядження директора та здійснювати евакуаційні заходи відповідно до Правил евакуації, які детально розписані в Правилах пожежної безпеки.

Головне – не допустити паніки, тисняви. Організувати потоки людей до евакуаційних виходів та забезпечити охорону небезпечних місць. Не допускати повернення окремих осіб у будівлю або залишення їх у небезпечному місці. Зустріти спеціалістів з розмінування та кінологів. Надати їм усю необхідну інформацію.

Для ознайомлення відвідувачів із ситуацією, що склалася, та спрямування потоків людей у необхідних напрямах можна використати систему внутрішнього оповіщення (радіо) або скористатись рупором.

Уважно перевірити всі приміщення. Працівники в закладі освіти повинні впевнитися в безпечності маршруту евакуації, пам'ятати, що деякі діти можуть злякатися та сховатися під парти або в шафи. Краще об’єднати два класи, тоді під час переміщення один учитель очолюватиме колону, а інший – замикатиме. Якщо когось із дітей немає, то негайно доповісти керівникові закладу освіти та керівникові підрозділу ДСНС України про відсутніх та вказати місця, де вони б могли перебувати.

Що робити відвідувачам закладу (установи, організації) та учням у разі замінування?

Почувши сигнал «Тривога», налаштуватись на екстрене залишення приміщення. Діти мають знати, що у випадку надзвичайної ситуації головним є саме вчитель, його потрібно слухатися і слухати, і дуже уважно! Не панікувати, але й не применшувати рівень загрози.

Прямувати у випадку евакуації до евакуаційних виходів, не допускаючи тисняви, слухаючи інформацію, яку повідомляють організатори евакуаційних заходів. Покинувши будівлю, відійти від неї на максимально безпечну відстань, без дозволу не повертатись до неї.

Якщо небезпеку ліквідовано, то необхідно повернутися до будівлі, дотримуючись тих самих правил.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33132 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua