МЕНЮ


5 серпень 2016 - 11:47

Дамба є, документів немає


На одному із засідань постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності депутат Кіровоградської міської ради Михайло Демченко порушив проблему технічного стану дамби через річку Сугоклею в Кропивницькому.

Питання постало гостро через те, що гідроспоруда почала використовуватись не лише як пішохідний міст, зараз нею активно рухається транспорт, руйнуючи саму дамбу та шлюзорегулятор. І якщо так триватиме й надалі, то ймовірна надзвичайна ситуація, яка може призвести до підтоплення мікрорайонів Арнаутове та Новоолексіївка.

Михайло Демченко зазначив, що зараз потрібно терміново обстежити дамбу, але втрачені первинні документи на цю споруду.

– Тепер через рух транспорту відбувається вібрація, яка рано чи пізно призведе до руйнації споруди. Цей об’єкт знаходиться на балансі міської ради, а вона не може його ні ремонтувати, навіть провести обстеження через відсутність документів, – бідкається депутат. – Як відповів на моє звернення начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко, документи втрачено. Потрібно зробити запит у проектну організацію, яка виконувала свого часу роботи, а може, десь у архівах вони збереглися. А якщо ні, то розпочинати все по-новому. На це потрібні кошти з міського бюджету – 80 тисяч гривень лише для обстеження дамби. Якщо буде експертний висновок відповідної установи, що дамба витримає рух транспорту, то тоді можна буде говорити й про ремонтні роботи і самої дамби, і дороги через неї.

А дорога там потрібна – вона з’єднує Арнаутове та Новоолексіївку. Але головне – безпечність цієї гідротехнічної споруди. Коли її обстежать, дадуть відповідний висновок, відповідно до нього розроблять проект та визначать ремонтні роботи, щоб підсилити, поновити шлюзи, тоді й про дорогу говорити можна.

Якщо зараз ми не знайдемо 80 тисяч для обстеження дамби, то в разі її прориву потрібно буде витратити на ліквідацію наслідків аварії мільйони гривень.

Записала Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38503 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua