МЕНЮ


23 лютий 2003 - 10:14

ДАРУНОК ГЕФЕСТА


Пройшло більше десяти років, а в пам'яті яскраво постає переповнений зал музично-драматичного театру ім.Кропивницького. Що не людина — то жива легенда. І того, тепер уже далекого 1991-го року, я мала честь зустрітися з ними, військовими льотчиками трьох поколінь, погортати сторінки біографії полку, рік народження якого — 1941-й. То був особливий вечір і особливі ювіляри.

Запитаєте, до чого тут моя ностальгія? А до того, що людина, про яку сьогодні хочу розповісти, — Юрій Жуковський — один із тих замполітів. По закінченні Курганського вищого військово-політичного авіаційного училища та військово-політичної академії служив у частинах військово-повітряних сил у Луганську, Бердянську, Миргороді, Житомирі, Монгольській Народній Республіці, Кіровограді. Від заступника командира авіаескадрильї до заступника начальника політвідділу авіаційної дивізії. Має урядові нагороди — ордени "Знак пошани", "За службу Батьківщині", 12 медалей.

Пам'ятаю, при першому знайомстві з майором пожартувала: "З таким прізвищем — святий обов'язок служити в авіації!"

Отож вам зрозуміле моє приємне здивування, коли, переступивши поріг офісу проектно-монтажного виробничого підприємства "Полум'я", в директорові я впізнала одного із тодішніх організаторів незабутнього ювілейного вечора, де мала честь бути ведучою. Зустрілися, мов давні друзі. Було про що поговорити. Життя в біографії обох розставило несподівані акценти.

— Не вам розповідати, як переорав долю сотень тисяч 1991-й рік, — з гіркотою мовив Юрій Вікторович. — Що вже говорити про нас, військових. Пристосовуватись — не в моєму характері, тож невдовзі пішов "на гражданку" за вислугою років. Що мене там чекало о тій порі, добре знаєте. Був "човником", продавав телефони, ізоляційні матеріали, реманент різноманітного призначення. Та справжнє діло започаткував лише через шість років. Ази бізнесу освоїв, навчаючись у Києві за програмою "Відродження", започаткованою Міністерством оборони України. Головною метою цього проекту була підготовка військових, з різних причин звільнених у запас, до цивільної діяльності, зокрема бізнесової. Адже період адаптації для нас, та ще в ті часи, був настільки болючим, а обставини настільки непередбачувані, що годі й говорити.

— Оминемо період пошуків та помилок і відразу почнемо розмову про суть і організацію діяльності вашого підприємства, адже ця тема турбує і цікавить всіх. Тим паче вона актуальна у ці зимові дні, коли ми вже добряче намерзлися в очікуванні весни, бо ж, як не прикро, а комфорт у наших домівках в осінньо-зимовий період (маю на увазі температурний режим, хоча б за санітарним мінімумом), вочевидь, мусимо створювати власноруч, сиріч з вашою допомогою.

— Предмет нашої діяльності безпомилково можна визначити вже за назвами фірми (перше ім'я — "Данко", сьогоднішнє — "Полум'я") і за символом — Гефестом — Богом вогню. Якщо говорити високим стилем, даємо людям тепло, в тому числі і своїх душ, отримуючи при цьому велике задоволення. Адже немає нічого дорожчого від щирої вдячності за добре виконану роботу. А якщо говорити по-діловому, то це монтаж системи газозабезпечення, в результаті якого ви матимете автономне опалення і гарячу воду.

Уже більше двох років "Полум'я" плідно співпрацює з італійськими фірмами — виробниками теплотехнічного обладнання IMMERGAS, HERMANN. Торгова марка IMMERGAS відома у всіх країнах Європи, Балтики, в Росії і навіть Китаї. В Україну ця фірма поставляє п'ятнадцять модифікацій чотирьох видів котлів. Якщо завод IMMERGAS заснований 1954-го року і невдовзі святкуватиме свій піввіковий ювілей, то компанія HERMANN — значно пізніше, у 1970-му. З літа 2002-го року ПП "Полум'я" пропонує клієнтам навісні газові котли цієї компанії.

Колектив ПП Полум'я— Чому саме цим фірмам віддали перевагу?

— Обидві фірми мають високий рейтинг у Європі. Але не тільки тому ми зупинили на них свій вибір. Передусім ми ставили умову забезпечення фірмами-виробниками котлів, які вони будуть нам постачати, всіма запчастинами. Тож у нас сьогодні є будь-яка запчастина до будь-якого вузла агрегату, що дає можливість миттєво усунути неполадки, забезпечуючи відмінне як гарантійне, так і сервісне обслуговування. Господарі чи підприємці, що обрали нашу систему опалення, можуть бути абсолютно спокійними. Хочу додати, що за умовами договору з вищезгаданими фірмами, ми маємо можливість ще десять років отримувати запчастини навіть після того, як припинили закуповувати у них обладнання.

— А який, до речі, строк його експлуатації?

— У разі правильної експлуатації — близько 20-ти років. За технічними параметрами через п'ять років міняється клапан, через десять років — плата.

— Який строк гарантійного обслуговування?

— Два роки, а опісля — сервісне.

— Гарантійне і сервісне обслуговування ви забезпечуєте цілодобово?

— Так, ми маємо власну аварійку і можемо в будь-яку годину доби ліквідувати поломку і привести систему в порядок.

— За який відрізок часу окупиться ваша послуга?

— За нашими підрахунками, за чотири-п'ять років.

— Які клопоти чекають потенційних клієнтів, котрі вирішили поставити з вашою допомогою автономне опалення в комунальній квартирі чи в офісі?

— Клієнт мусить взяти у ВАТ "Кіровоградгаз" технічні умови, а все інше: підготовка проектної документації, комп'ютерний аналіз рівня і об'ємів роботи, підготовка й оформлення всієї необхідної документації, монтаж системи газозабезпечення і опалення — то наші турботи. Отож уже через сім-десять днів з моменту звернення клієнт матиме тепло і гарячу воду.

Всі працівники підприємства пройшли спеціальну підготовку в Києві, а інженерно-технічний склад навчався й на обох заводах-виробниках, чию продукцію ми використовуємо. Там вони ознайомилися із системою монтажу та експлуатації даного обладнання безпосередньо у процесі його виготовлення.

— Чи є серед ваших спеціалістів газовики за фахом?

— Так. Це мій компаньйон Олександр Бєлов — інженер по системі тепло-, газозабезпечення і вентиляції. Я займаюсь, в основному, організаційними, він — технічними питаннями.

— Солідні клієнти — це рівень визнання.

— Безперечно. У нас це три Дирекції обласних банків — "Аваль", "Ощадбанк", "Укрсоцбанк", — Кіровоградська райдержадміністрація, обласна ДАІ. Готуємо проектну документацію для ветлабораторії та кінотеатру "Ятрань", нового приміщення Нацбанку, стоять наші прилади у магазинах "Фокстрот", "Оскар", "Імперіал", кафе "Асторія", фітнес-клубі "Галатея", системі магазинів "Екселент". Окрім того, близько п'ятисот квартир у місті вже переведено на автономне опалення з нашою допомогою.

— Кого вважаєте своїм учителем у новій сфері діяльності?

— В Кіровограді є така людина, котру я з вдячністю можу назвати своїм учителем. Це Володимир Васильович Арделян. Під його керівництвом відбулося моє становлення як підприємця. Він навчив мене чесно і добросовісно працювати, не боятися приймати обгрунтовані рішення і бути відповідальним за них.

— Чи вважаєте ви, що фортуна була до вас милостивою, чи є якийсь інший секрет вашого успіху?

— Доля може усміхнутися один раз, подарувавши щасливий випадок. А далі все залежить від людини — її бажання, обізнаності, витримки, гарту, боєздатності, говорячи по-армійськи.

До речі, напередодні Дня захисника Вітчизни, без перебільшення, одного з найулюбленіших свят нашого народу, коли всі представники чоловічої статі — від хлопчаків до сивочолих — ходять з гордо піднятою головою, а жінки, не соромлячись, говорять їм ніжні слова і компліменти, хочу вклонитися ветеранам і благословити майбутніх захисників на святий чоловічий обов'язок у всі часи — берегти Батьківщину.

Уже прощаючись, замилувалася гарним сімейним фото, що стояло на робочому столі Юрія Вікторовича. Поруч з главою сім'ї — дружина і син. Всі щасливі, усміхнені. Зважаючи на дружній тон розмови, дозволила собі комплімент щодо чарівної "половинки" і сина.

За мить лице мого замполіта спохмурніло, в очах з'явилася невимовна туга, з уст злетіло стогоном: "Антошка"...

...Я вклоняюся тобі доземно, замполіте, що терпляче несеш тяжкий хрест вище сил. Співчуваю тобі і твоїй дружині Ірині, всьому твоєму родові, що втратив хорошого сина й онука. Ти, замполіте, народився 9 травня — у День Перемоги і святе Хрещення прийняв саме цього дня сорок років потому. Нехай Господь дасть тобі милість всепрощення, а мужності тобі не позичати...

Наталя КарасьоваДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38989 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua