МЕНЮ


1 липень 2014 - 16:25

Децентрлізація влади як спосіб поліпшення життя людей


Секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський наприкінці минулого тижня розповів журналістам про День діалогу за участі Президента України Петра Порошенка (відбувся в Києві в межах проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні»).

За словами секретаря міської ради, який був учасником названого заходу, метою зібрання став діалог та вироблення спільної позиції між органами державної влади та органами місцевого самоврядування щодо питань розвитку і реформування місцевого самоврядування та вирішення проблем життєдіяльності територіальних громад у сферах реформування місцевого самоврядування і житлово-комунального господарства; бюджетного забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування; надання адміністративних послуг.

У заході взяли участь близько 300 міських, селищних, сільських голів з усіх областей України, керівництво держави, представники міністерств та інших органів державної влади. Глава держави назвав нинішній час надзвичайно важливим в історії України, підкреслив Іван Марковський, бо зустріч відбувалася напередодні підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. А також розповів, що Президент України Петро Порошенко наголосив: проект змін до Конституції України з децентралізації влади буде внесено до Верховної Ради. За словами Президента, після переобрання прямим голосуванням виборців міські, сільські та селищні голови очолять виконкоми їхніх рад, яким будуть делеговані функції державної влади, а видатки на здійснення цих повноважень будуть компенсовані державним бюджетом. Таким чином, на місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування. Секретар міської ради також поінформував працівників засобів масової інформації про те, що будуть ліквідовані районні й обласні держадміністрації, натомість у районах та областях діятимуть представники Президента України. Важливим питанням, яке було розглянуто на Дні діалогу, зазначив Іван Марковський, стало питання енергетичної забезпеченості регіонів. Уряд України розробляє програму із впровадження енергоефективних технологій й використання альтернативних видів палива. На цьому наголосив у своєму виступі віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку Володимир Гройсман. Одним з головних завдань для органів місцевого самоврядування стане перегляд програм підготовки до наступного опалювального сезону з огляду на соціально-політичну ситуацію у країні.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37205 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua