МЕНЮ


21 грудень 2018 - 15:45

Дегазація полігону триває


Полігон твердих побутових відходів у Кропивницькому діє з 1953 року. Потрібно якнайшвидше провести всі необхідні заходи з його дегазації, щоб зменшити шкідливі викиди в навколишнє середовища. Над цим інноваційним проектом наполегливо працюють у ТОВ «Екостайл» – підприємстві, яке займається вивезенням та переробкою твердих побутових відходів. Про дегазацію міського сміттєзвалища на прес-конференції розповіла заступник директора підприємства Тетяна Мартовіцька.


За її інформацією, щорічно на полігон потрапляє близько 100 тисяч тонн сміття, тож за весь час існування сміттєзвалища тут накопичилося понад 4,5 мільйона тонн відходів. З часом непотріб розкладається, утворюючи біогаз, у складі якого до 50 відсотків становить небезпечний метан, що завдає шкоди навколишньому середовищу в 25 разів більше, ніж діоксид вуглецю, тобто викиди від автомобілів.

– Викиди біогазу порушують озоновий шар землі і можуть провокувати виникнення пожеж, – наголосила Тетяна Мартовіцька. – Тому ще в 2015 році ми почали розробляти програму з дегазації полігону. Реалізувати її взялось підприємство ТОВ «ЛНК», яке втілило в життя в Україні шість проектів з дегазації сміттєзвалищ. У дегазацію полігону в Кропивницькому інвестор вкладає 1,5 мільйона євро. Завдяки запровадженню передових технологій нам вдасться скоротити викиди діоксину вуглецю на 21 тисячу тонн на рік. Тож на полігоні не буде пожеж. А метан можна переробляти на електроенергію і за рік подати в систему енергозабезпечення міста 418 МВт.

Роботи на полігоні розпочалися з осені: перші 32 свердловини вже пробурені і прокладено два кілометри шлейфових газових труб. На черзі – ще 16 свердловин і ще два кілометри газоводу. Монтажні роботи на станції триватимуть не більше 20 днів, а запуск проекту очікується не пізніше першого кварталу 2019 року.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37653 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua