МЕНЮ


19 травень 2017 - 11:23
День вишиванки: сучасно, гарно, патріотично

Видовищно, оригінально і з гарним настроєм вчора відзначили в обласному центрі День вишиванки.
Із одинадцятої години на площі перед міською радою вирував ярмарок виробів ужитково-прикладного мистецтва, де можна було придбати багато цікавих речей – від вишиванок та народного посуду до різноманітних сувенірів, які прикрасять кожну оселю. Всі охочі могли оглянути роботи юних умільців прикладного мистецтва центру дитячо-юнацької творчості, а також читачів та бібліотекарів міської централізованої бібліотечної системи.
Людей зібралось чимало. Чудова музика закликала дітей та дорослих долучитись до свята. Перед присутніми виступали учасники дитячих творчих колективів міста – від вихованців дитячих садків з танцювальними номерами, до старшокласників – учасників театру національного костюма центру естетичного виховання “Натхнення” НВО №6, які продемонстрували народні костюми різних регіонів України. Зачарували своїми виступами ансамбль бандуристок музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза та лауреат різноманітних вокальних конкурсів Катерина Давид.
Цього ж дня в обласному центрі з ініціативи міського голови Андрія Райковича стартувала акція з вишивання карти України. Він разом із відомими кропивницькими вишивальницями Олександрою Пренко та Оксаною Монзалевською поклав перші стібки на карті Кіровоградської області. А от яскраві автентичні візерунки інших областей покладуть на полотно вихованці шкільних центрів естетичного виховання. Якій школі яка область для вишивання дістанеться – розіграли тут же, на площі.
Як повідомила згодом Олександра Пренко, вишиту карту України кропивничанам буде продемонстровано на День незалежності.
– Якщо у минулому році, також з ініціативи Андрія Райковича, ми усім миром вишивали 25-метровий рушник із словами Гімну України, то в нинішньому хочемо представити карту України – як символ єдності нашого народу, неділимості держави, – зазначила Олександра Пренко.
Веселі мелодії закликали кропивничан на свято. Приємно було бачити їх усміхнених, у гарному настрої, вбраних у народні українські сорочки – вишиванки, які є справжнім символом нескореної України.
До слова, в цей день долучилося до свята й чимало закладів громадського харчування, відділення банків – клієнтам у вишиванках вони надавали суттєві знижки на свої послуги.
Леся ДОБРИК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 1.00758 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua