МЕНЮ


class="cn_news_even">
10 травень 2016 - 16:50

Депутати від “Батьківщини”: Для підвищення ціни на газ немає економічних підстав


Як повідомляла наша газета в попередньому номері, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким ціна на газ буде єдиною для всіх побутових споживачів – 6879 гривень за тисячу кубометрів. У зв’язку з цим депутати Кіровоградської міської ради голова міської організації ВО “Батьківщина” Роман Колісниченко та голова фракції цього політичного об’єднання у міськраді Олександр Цертій провели прес-конференцію, на якій наголошували: це підвищення – злочин проти України і її народу, оскільки більшість українців тепер опиниться за межею бідності, намагаючись оплатити комунальні послуги, зокрема використаний газ, а це людям буде не під силу.

Олександр Цертій оприлюднив цифри офіційної статистики: 27,5 відсотка від усіх споживачів країни мають борги за використані тепло і гарячу воду, 19,6 відсотка – за газ, 16 відсотків – за воду, на кінець лютого ц.р. боргів у державі накопичилось на 7,5 мільярда гривень. Це, на переконання Цертія, небезпечна для економіки цифра. Депутат виконав нескладні розрахунки і виявив, що після підвищення ціни на газ заборгованість зростатиме в геометричній прогресії і незабаром уже 50 відсотків споживачів будуть винними за комунальні послуги, а це може призвести до аварійних ситуацій в житлово-комунальному господарстві. За словами, Олександра Цертія, після подорожчання газу зросте й ціна на опалення – до 1200 – 1400 гривень за Гкал, тобто вдвічі.

– Людям нічого не залишиться, як оформляти субсидії, – переконаний депутат. – Три з чотирьох домогосподарств житимуть на дотації. Це ілюзорне благополуччя народу.

Роман Колісниченко оприлюднив такі цифри: на сьогодні субсидію отримує близько 30 відсотків жителів Кіровограда, а після здорожчання газу 75 відсотків громадян будуть змушені звернутися по допомогу. За його словами, складеться катастрофічна ситуація і на теплогенеруючих підприємствах міста.

– На сьогодні загальний борг цих підприємств – більше 50 мільйонів гривень, а в майбутному ця цифра, без сумніву, тільки зростатиме, – упевнений Колісниченко, – що призведе їх до банкрутства, а це, в свою чергу, викличе колапс теплосистеми міста.

Обидва депутати переконані, що підвищення ціни на газ можна було б уникнутити, для цього просто немає економічних підстав, адже, за їхніми відомостями, у 2015 році в Україні видобуто 20 мільярдів кубометрів власного газу, а населення використало 17 мільярдів кубометрів. Тобто українського газу для побутових споживачів цілком вистачає. Собівартість цього газу – 450 гривень за тисячу кубів, а “Нафтогаз” купив його по 1500 гривень за тисячу кубів, і газовидобувна компанія отримала надприбутки, а уряд тим часом заганяє людей у злидні. І Олександр Цертій, і Роман Колісниченко упевнені: в такій ситації цілком можна було б обійтися без підвищення ціни на газ для населення, не грабуючи його таким чином..

– “Батьківщина” не погоджується з політикою уряду, – заявили депутати. – Наша політична сила буде добиватися відміни рішення про підвищення ціни на газ для побутових споживачів. На місцевому рівні ми вирішили почати збір підписів під зверненням до Кабміну про відміну цієї постанови.Усі, хто хоче поставити свій підпис, може зробити це в офісі партії на Студентському бульварі, 1б (колишній Комуністичний проспект).

Світлана МИХАЙЛОВА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.43507 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua