МЕНЮ


15 червень 2012 - 12:13

Дешеві ліки для гіпертоніків


Наприкінці квітня нинішнього року Кабінет Міністрів прийняв постанову "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою". Згідно із цим документом, з 1 червня в Україні розпочато реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На Кіровоградщині проект презентував головний терапевт Міністерства охорони здоров’я, член-кореспондент Національної академії наук Василь Нетяженко. Для місцевих медиків він провів у Кіровоградському медичному коледжі імені Є.Мухіна нараду-семінар та виклав суть проекту, за яким вони призначатимуть хворим вітчизняні ліки, вартість яких буде відшкодовуватися.

– Із 46 мільйонів населення 11 мільйонів страждають на артеріальну гіпертензію, тобто мають підвищений артеріальний тиск, – зауважив Василь Нетяженко. – Знають про свою проблему 65 відсотків українців, 45 відсотків починають лікуватись за наполяганням лікарів, а от постійно спостерігаються та лікуються хоча б протягом року лише 15 відсотків пацієнтів. Тим часом, підвищений тиск супроводжується розвитком тяжких серцево-судинних усклад- нень. Зокрема, щорічно реєструються 105 тисяч інсультів, високою є смертність населення від інфарктів.

Саме для того, аби виправити ситуацію, зробити препарати для лікування гіпертонії більш доступними для хворих, й впроваджується вищезгаданий проект. Його основа – європейський підхід до ціноутворення на лікарські засоби, який полягає у використанні зовнішніх порівняльних (референтних) цін для внутрішнього ринку. На першому етапі реалізації проекту вводяться граничні ціни на медичні препарати, на другому відпрацьовуватиметься механізм часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Відповідно до постанови, на лікарські засоби для лікування гіпертоніків постачальницько-збутові надбавки не повинні перевищувати 10 відсотків оптово-відпускної ціни, а торговельні (роздрібні) надбавки — 25 відсотків закупівельної ціни. Перелік ліків, на які поширюється обмеження щодо граничної торговельної надбавки, визначений Міністерством охорони здоров’я й оприлюднений на його офіційному сайті. Препарати зі знижками можна буде придбати у будь-якій аптеці не залежно від форми власності, але за рецептом лікаря.

Як підкреслив Василь Нетяженко, місцевим медикам потрібно провести широку роз’яснювальну кампанію серед населення, щоб не створювати черг в лікарнях. Наприклад, дільничний лікар може прийти додому до хворого і виписати йому рецепт. Рецепти мають право виписувати терапевти, кардіологи, але не дозволено цього робити лікарям “швидкої допомоги”, хірургам, гінекологам, стоматологам іншим вузькопрофільним спеціалістам.

Також завдання фахівців – запровадження дієвих механізмів виявлення людей, які страждають на гіпертонічну хворобу, та надання їм медичної допомоги. Тут у нерозривній зв’язці повинні працювати терапевтична, кардіологічна та неврологічна служби області, ефективно використовуватись вартісне кардіологічне обладнання. До речі, на Кіровоградщині для надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання учора відкрито центр судинної патології на базі обласного кардіологічного диспансеру. Детальніше про це – читайте в наступному номері.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38969 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua