МЕНЮ


26 грудень 2014 - 14:42

Дешевше не буває!


Із 19 і до 30 грудня біля будівлі, в якій міститься Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства (вулиця Тимірязєва, 76), починаючи від 10:00 (крім неділі), лісівники за значно нижчими, аніж у перекупників, цінами продають сосни і ялинки, вирощені в державних лісогосподарських підприємствах Кіровоградщини.

Відкриття щорічного ялинкового базару в обласному центрі відбулося в День святого Миколая, після чого начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко розповіла журналістам про стан справ у працівників лісової галузі краю. Такі ж ялинкові базари лісівників розпочали діяти і в районних центрах Кіровоградщини та на території лісництв області. Лісівники пропонують придбати покупцям не лише новорічні дерева, а й іншу продукцію лісгоспів, зокрема і їстівну.

– На плантаціях сосон і ялин області росте близько мільйона дерев сосни кримської та звичайної і ялини звичайної. Із них майже 20 тисяч лісівники готові реалізувати нинішньої зими, – розповіла Наталія Ревенко. – Оптовики з Кіровоградщини вже придбали у нас десять тисяч сосен та ялинок. Їх вирощено спеціально для продажу, на кожному дереві є спеціальний білий чип зі штрих-кодом, за яким можна дізнатися про його місце "народження" та продажу (дані про це містяться в електронному реєстрі походження новорічних дерев за електронними адресами lis.kr.ua та ulk.gov.ua/index.php/ forestcheckmain, цю ж інформацію можна почути, зателефонувавши за номерами: (044) 209-69-37 та (044) 209-69-40). На кожному законно зрубаному лісівниками дереві є також спеціальне клеймо…

Посадовець розповіла, що за незаконно вирубані дерева і продавців, і пійманих браконьєрів штрафуватимуть. Тим, хто самовільно рубатиме дерева, доведеться сплатити адмінштраф у розмірі від 85 до 170 гривень та відшкодування завданих збитків (від 198 гривень, а в межах території природно-заповідного фонду – від 440 гривень). Тож придбати на законних підставах ялину чи сосну буде набагато дешевше. Для прикладу, сосна кримська висотою до 1,5 метра коштує на ялинкових базарах лісівників від 60 до 75 гривень, сосна звичайна такого ж "зросту" – до 65 гривень, ялина звичайна – від 55 до 70 гривень.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства розпочала діяти за номером (0522) 22-06-03 “гаряча” телефонна лінія, на яку можна повідомляти про незаконні вирубки сосон і ялин. За цим же номером телефону всім охочим дізнатися більше про місця придбання новорічних дерев від лісівників, ціни на цей товар тощо нададуть таку інформацію.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37409 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua