МЕНЮ


4 лютий 2011 - 12:29

ДО ДІТЕЙ – НА НОВОСІЛЛЯ


На новосілля завітали голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін, міський голова Олександр Саінсус, заступник міського голови – директор гуманітарного департаменту Лариса Андреєва, керівники структурних підрозділів обласної та міської влади, зокрема начальник відділу сім’ї та молоді міської ради Людмила Дорохіна, завдяки зусиллям якої новітній проект виховання дітей не в інтернатах, а в умовах, наближених до сімейних, отримав путівку в життя.

Основа роботи таких дитбудинків – індивідуальний підхід до виховання кожної дитини. Створювалися вони у рамках проекту, який в Україні координує фонд "Благополуччя дітей", завдяки експертній та фінансовій допомозі партнерів, серед яких – Європейська комісія, дитячий фонд Німеччини та польське товариство “Наш дім”. Їх інвестиції тільки у будівництво другого дитячого будинку в Кіровограді склали понад мільйон гривень. Решту коштів було виділено з міського бюджету. Потурбувалась міська влада і про земельну ділянку під заклад. Будівельна фірма під керівництвом Віктора Тюпи чимало робіт виконувала за власний рахунок, аби тільки не зупинялось будівництво й об’єкт був зведений у визначені терміни. І ось тепер на проспекті Комуністичному милує око привабливий особнячок, повноправними господарями якого стали поки що п’ятеро вихованців, а згодом тут мешкатиме до 15 дітей різного шкільного віку.

Варто зазначити, що в Україні діють лише три подібних заклади: один – у Каневі Черкаської області й два – у нашому місті. Дитячий будинок "Наш дім-1" у примі- щенні дитячого садка на вулиці Героїв Сталінграда працює вже два роки. Його вихованці під наглядом вихователів та директора Сергія Покидова згуртувались у дружну родину, навчаються у звичайних школах, розвивають власні таланти у різноманітних гуртках, спортивних секціях, відвідують музичні та художню школи.

І ось із введенням у дію "Нашого дому-2" у Сергія Покидова побільшало роботи, адже він тепер керуватиме двома цими закладами.

Сергій Ларін розважив дітлахів жонглюванням апельсинамиДіти проживатимуть по одному–двоє в кімнатах. Нові меблі, килими, сучасна побутова техніка – все це відрізняє сімейно орієнтований дитячий будинок від казенних закладів, де здебільшого виховуються та навчаються дітлахи, позбавлені батьківської турботи.

З любов’ю облаштувавши своє нове помешкання, діти з радістю показували його гостям. Тим було все цікаво: де вихованці відпочиватимуть, де уроки вчитимуть, де їсти готуватимуть, пратимуть тощо.

Сергій Ларін та Олександр Саінсус пораділи за дітей, вручили їм чимало подарунків – ласощі, фрукти, книги, комплекти постільної білизни, вазони з квітами тощо. Крім того, міський голова подарував відеокамеру, щоб діти могли фіксувати найпам’ятніші моменти свого життя. А Сергій Ларін ще розважив дітлахів жонглюванням апельсинами. Потім дітлахи запросили усіх гостей до святкового столу. До речі, великий пиріг вони спекли самі, він вийшов дуже смачним, і гості були у захваті.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36775 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua