МЕНЮ


16 серпень 2019 - 11:23

До нового навчального року готові


У Кропивницькому створюються умови для одержання безперервної освіти, забезпечується реалізація принципу наступності в роботі дошкільних і шкільних підрозділів навчально-виховних комплексів і об’єднань, сформовано мережу закладів загальної середньої освіти, яка забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну та якісну освіту. Мережа закладів освіти Кропивницького повністю задовольняє потреби місцевих мешканців у здобутті дошкільної та загальної середньої освіти, забезпечує реалізацію в обласному центрі концепції безперервної ступеневої освіти. На цьому наголосила під час прес-конференції у міській раді начальник управління освіти Лариса Костенко.

Нині стабільно функціонують 40 дошкільних закладів освіти різних типів і форм власності та вісім відділень при навчально-виховних об’єднаннях.

– Із 2011 року ми запровадили електронну систему електронної реєстрації дітей до закладів дошкільної освіти, – відзначила Лариса Костенко. – І за цей час вона підтвердила свою ефективність. Сьогодні в дошкільних закладах є 338 вільних місць і відповідна інформація оприлюднена на сайті управління освіти в розділі «Новини». Влаштувати дитину в садочок можна практично у всіх мікрорайонах Кропивницького. Найбільше вільних місць у ДНЗ №№48,16, 42 – 70, 30 та 28 відповідно.

Успішно функціонують дошкільні заклади та групи, в яких виховуються та проходять реабілітацію діти з особливими потребами. Діють два дошкільні заклади для дітей з порушенням зору та по одному з порушенням опорно-рухового апарату та тубінфікованих дітей. Для вихованців, які мають особливі потреби при 34 закладах дошкільної освіти працюють 93 групи, в них займаються 1745 дітей.

Різними формами дошкільної освіти на 1 вересня 2019 року планується охопити 9713 дітей. Зафіксована тенденція до зменшення кількості дітей дошкільного віку. Так, для порівняння станом на 1 вересня 2018 було зареєстровано 9906 дітей.

– У той же час, заклади дошкільної освіти у Кропивницькому гостро потребують вихователів, – наголосила Лариса Костенко. – Управління освіти запрошує кропивничан з педагогічною освітою для працевлаштування в дитячі садочки міста.

В той же час, в обласному центрі функціонує 40 закладів загальної середньої освіти, де станом на 30 травня цього року навчалося у 937 класах 25207 учнів. Очікувана чисельність школярів на 1 вересня 2019 року становить 26000 учнів у 946 класах, а до перших класів подано 2800 заяв та створено 102 класи.

Належним чином забезпечується матеріально-технічне оснащення міських шкіл, чого вимагає нова освітня концепція «Нова українська школа». Для 36 закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів державної субвенції та міського бюджету заплановано придбати 3023 комплектів шкільних меблів: парти і стільці. Нині вже завезено 1151 комплект. Для учнів перших класів придбано дидактичні матеріали, завезено ноутбуки на кожен перший клас і по одному принтеру на школу.

Паралельно триває і перепідготовка вчителів початкових класів за відповідними програмами Міністерства освіти України.

Серед пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку галузі освіти важливе значення надається позашкільній освіті, якою у Кропивницькому охоплено 12 355 дітей. Розвивати свої творчі здібності і таланти юні кропивничани можуть у трьох позашкільних закладах освіти, двох відповідних закладах Новенської селищної ради та у 20 центрах при закладах загальної середньої освіти.

До освітньої мережі міста також входять шість закладів професійно-технічної освіти в яких навчається близько 2,5 тисяч учнів, 40 відсотків з яких – це мешканці Кропивницького.

Заклади загальної середньої освіти Кропивницького повністю укомплектовані педагогічними кадрами. Якісний склад педагогів залишається на стабільно високому рівні.

Особлива увага приділяється дітям пільгових категорій. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, на 100 відсотків забезпечені підручниками, спортивною формою, безкоштовним харчуванням. Двічі на рік вони проходять медичне обстеження в поліклінічних відділеннях міських лікарень.

У закладах освіти Кропивницького навчається та виховується 2380 дітей, батьки яких є учасниками АТО та ООС. Батьки 46 дітей загинули в зоні АТО, 22 – поранені, двоє перебувають у полоні.

Цікаво та різноманітно для дітей був організований їх літній відпочинок. Зокрема, 2019 року в закладах освіти міста працювало 38 дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням дітей та «Літні профільні школи», в яких проводили власне дозвілля 6613 учнів. Це на 316 учнів більше, ніж минулого року.

– Велику увагу міська влада приділяє покращенню матеріально-технічної бази освітніх установ, – відзначила Лариса Костенко. – У нинішньому році, як і в попередні, заплановано відремонтувати шість сучасних спортивних залів в НВО №19,20,24,29,33,35. Для зберігання теплової енергії в навчальних закладах триває заміна дерев’яних вікон на пластикові. Число енергозберігаючих вікон складає вже 65 відсотків, що стане запорукою того, що діти навчатимуться у теплих приміщеннях.

У поточному році виконано капітальний ремонт приміщень, замінено вікна в НВО № № 8, 19, ДНЗ №№ 1, 35, 20, 25, Науковому ліцеї. До початку опалювального сезону заплановано завершити такі роботи в ЗОШ №№ 30, 29, 26, 22. Здійснено ремонт системи опалення та тепломережі в НВО №№ 19, 25, ДНЗ № 17. До пуску тепла планується закінчити такі ремонти в ЗОШ №№ 4, 35, 14, 32. Проведено частковий благоустрій територій ДНЗ №№ 62,68, 27, НВО «Мрія», а у планах - Козацька гімназія. Завершено капітальний ремонт приміщень гімназії Тараса Шевченка, облаштування оздоровчо-спортивного блоку в ДНЗ № 73, огорожі НВО № №19, 33 (заплановано до початку опалювального сезону ЗОШ № 22), спортивних майданчиків НВК №34 та «Кропивницький колегіум», будівництво футбольного поля в НВО № 16.

За інформацією Лариси Костенко, на даний час виконуються ремонти покрівель в НВО № 16, СЗОШ № 1. Ремонт спортивних залів здійснюється в НВО №№ 19,20,24,29; 33 (план НВО № 35), замінюються вікна в НВО № № 24,26, ЗОШ № 22, ремонтуються системи опалення та тепломережі в НВО №№ 4, 32, санвузли – у НВО №№ 18, 19; 6. Триває благоустрій території ДНЗ № 27.

В рамках проекту Громадського бюджету у 2019 році придбано медичне обладнання для лікування дітей з вадами зору (ДНЗ №46 ) на загальну суму 57 тисяч гривень та заплановано встановити дитячі та спортивні майданчики в НВО №№ 1, 8, ДНЗ № 35, ЗОШ № 37, СЗОШ № 1.

Відкрито третій інклюзивно-ресурсний центр на базі НВО № 26. За рахунок коштів субвенції з державного та міського бюджетів закуплено обладнання для ІРЦ, інклюзивних класів та груп і спеціальних класів.

Загалом, зробила висновок Лариса Костенко, всі заклади освіти міста готові до нового навчального року, а міська влада повністю тримає на контролі всі питання їх фінансового, технічного та матеріального забезпечення.

Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39095 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua