МЕНЮ


4 травень 2015 - 17:53

До тітушок себе не відносить


Діяв не за дорученням можновладців, а на підставі власних уявлень про справедливість і правопорядок, тітушком себе не вважає. Така позиція 31-літнього кіровоградця Олександра Майбороди, який недавно тримав відповідь у Ленінському райсуді обласного центру за звинуваченням у нападі з молотком на учасників акції громадянського протесту.

Мова – про події, які сталися 26 січня минулого року на головній площі Кіровограда. Місцеві євромайданівці збиралися там на віче з нагоди Дня соборності та свободи України. Був серед них і Віктор Чміленко (менш ніж через місяць потому він геройськи загинув у Києві). А недалеко від них, ближче до будинку облдержадміністрації, розташовувалися антимайданівці, в тому числі так звані тітушки. Був там і Олександр Майборода.

Розповідаючи суду про свою участь у тих подіях, він одразу ж наголосив на власній аполітичності. Мовляв, у партіях ніколи не числився, в громадянських рухах – також. Якщо вірити Майбороді, про мітинг на площі Кірова він дізнався з чуток і прийшов туди із чистої цікавості. І все ж, опинившись там, Майборода, за його версією, швидко розібрався, хто – свої, а хто – чужі. До перших він відніс людей, які стояли біля будинку облдержадміністрації і котрі, як вирішив він, захищали цю споруду від євромайданівців, тобто чужих. Начуваний про жахливі наслідки від захоплення органів влади, Майборода, за його словами, вирішив приєднатися до перших. Далі, якщо вірити Майбороді, кілька чоловіків з протилежного табору намагалися забратися в приміщення облдержадміністрації, а він із такими ж, як сам, прихильниками правопорядку відтягували їх звідти. Тоді, за версією Майбороди, він відчув удар по голові і, знявши шапку, побачив кров. Помітивши у мужика, який опинився поряд, молоток, Майборода, за його словами, вихопив цей предмет і ударив ним спочатку по голові Чміленка (щоправда, він тоді ще не знав його прізвища), а потім – ще одного чоловіка (ним виявився житель Олександрії). "Жалкую про скоєне", – так завершив свою розповідь обвинувачений.

Суд визнав каяття Майбороди нещирим і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на чотири роки. Рік із цього терміну Майборода уже провів у слідчому ізоляторі.

Це вже не перший вирок у біографії Майбороди. До того, як стати поборником законності й правопорядку, він двічі притягався до кримінальної відповідальності. Першого разу, 2003 року, йому інкримінували грабіж та шахрайство і призначили умовне, з випробуванням на волі покарання; удруге, 2005 року, за крадіжку, засудили до чотирьох років реального ув’язнення.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3857 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua