МЕНЮ


30 жовтень 2015 - 11:41

До зустрічі на дільницях!


Коли готувався цей номер "Вечірньої газети", Кіровоградська міська територіальна виборча комісія ще розбиралася у результатах голосування, яке відбулося 25 жовтня, і офіційних її висновків з цього приводу ще не було. Та це не завадило місцевим експертам з питань виборів, кандидатам та їхнім довіреним особам оприлюднити власні, зроблені на підставі екзит-полів та інформацій своїх людей з числа членів ДВК і спостерігачів, прогнози і щодо складу міської ради наступного, уже сьомого, скликання, і щодо тих двох претендентів на мандат міського голови, за яких доведеться голосувати під час другого туру.

Та спершу – про рівень активності місцевих виборців минулої неділі. За інформацією громадянської мережі "Опора", Кіровоградщина за цим показником – на 15 місці серед 24 областей України, причому ми, жителі обласного центру, не відзначилися високою активністю навіть на регіональному рівні.

У тому, що другий тур виборів міського голови (мовою закону – повторне голосування) – неминучий, не сумнівається, здається, ніхто. Принаймні, жоден із претендентів на мандат міського голови не заявив, що за нього віддано більше половини голосів виборців (за цієї умови вибори обмежилися б одним туром).

Що стосується осіб кандидатів, які виходять у другий тур… Наприклад, Костянтин Яриніч (нардеп, голова облорганізації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", керівник виборчого штабу Райковича) називає Андрія Райковича та Артема Стрижакова. Артем Стрижаков із цим не сперечається, заявивши, що збирається "захистити свій результат у другому турі".

Якщо кого цікавлять показники народної довіри до цих кандидатів у цифрах, вони, за інформацією компанії "R&B Group" (вона проводила екзит-пол у Кіровограді), такі: за Райковича віддали голоси 27,4 відсотка виборців, які взяли участь у голосуванні, за Стрижакова – 24,6.

А от Андрій Табалов (йому, згідно з результатами екзит-полу тієї ж "R&B Group", у змаганнях за пост міського голови дісталося 19,9 відсотка голосів, або третє місце) стверджує, що його штабісти виявили факти підроблень результатів голосування на кількох округах на користь одного із суперників. Табалов обіцяє відсудити кожен голос, відданий за нього.

Що ж до політсил, висуванці яких представлятимуть інтереси кіровоградців у міській раді сьомого скликання, знаючі люди називають дев’ять партій: "БПП "Солідарність", "Наш край", ВО "Батьківщина", "Опозиційний блок", "УКРОП", "Самопоміч", "Рідне місто", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Свобода" (лідирує "БПП "Солідарність"). До речі, до міської ради теперішнього, шостого, скликання пройшли представники шести партій.

Тим часом минув майже тиждень після 25 жовтня. За законом, повторне голосування на виборах міського голови має відбутися у неділю не пізніш як через три тижні після дня голосування. Голова ЦВК Михайло Охендовський уже назвав і дату другого туру у містах України, де виникла необхідність його проводити, – 15 листопада. Отже, тоді й зустрінемось на виборчих дільницях.

Віктор ІВАНЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39808 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua