МЕНЮ


14 липень 2017 - 07:46
Доступні кредити для ОСББ

Від 40 до 70 відсотків вартості матеріалів на утеплення будинків можуть зекономити кропивницькі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів, взявши участь у кредитній програмі “Ощадний дім” від Ощадбанку. Держава бере на себе зобов’язання погасити зазначену суму кредиту, адже така реконструкція житлових споруд набагато ефективніша, ніж утеплення кожної квартири окремо.
Відповідно до цієї програми, мешканці багатоповерхівок можуть провести енергоаудит, встановити загальнобудинкові лічильники тепла, модернізувати системи опалення, замінити вікна, утеплити дахи, підвали, стіни.
Такою державною програмою можуть скористатись лише юридичні особи, якими і є ОСББ та ЖБК. На цьому наголосили представники Ощадбанку, які презентували програму на нараді керівників комунальних підприємств у міській раді. Термін погашення кредиту – від шести до 60 місяців. Процентна ставка – від 18,5 до 18,8. Для початку члени ОСББ можуть дати згоду на невеличкий кредит для виконання того чи іншого виду робіт, щоб подивитись, як діє програма, пересвідчитись в її прозорості та ефективності. Потім кредит можна збільшити.
Зараз Ощадбанк обслуговує 37 кропивницьких ОСББ. Необхідно надати їм повну інформацію про можливості кредитування та умови відшкодування частини тіла кредиту державою. Таке доручення дав заступник міського голови Олександр Мосін керівникам головного управління житлово-комунального господарства та управління економіки міської ради.
– Треба провести розрахунки на прикладі п’ятиповерхового та дев’ятиповерхового житлових будинків, щоб дати людям точну інформацію, – зазначив посадовець. – Також необхідно допомогти керівникам ОСББ розрахувати кредит, визначити обсяги робіт, підготувати необхідний пакет документів. Люди повинні включитись у програму енергоефективності, щоб потім мати можливість економити енергоресурси, що вплине на вартість комунальних послуг.
Також Олександр Мосін наголосив на тому, що відповідні кредитні програми дадуть поштовх створенню нових ОСББ, адже вони розраховані лише для юридичних осіб. Люди повинні навчитись брати відповідальність на себе за утримання свого житла. Держава в цьому їм допомагатиме.
Зараз програма досить успішно реалізується в західних областях України, а також у Харкові. Кіровоградщина поки що пасе задніх. Тож ситуацію потрібно змінити.
Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.57201 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua