МЕНЮ


20 квiтень 2012 - 13:54

Досвід "Нашого дому" перейматиме вся Україна


Ось уже чотири роки у Кіровограді успішно діє (і поки що залишається єдиним в Україні) дитячий будинок "Наш дім", де запроваджено інноваційні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вірніше, в нашому місті є два таких заклади – "Наш дім" та "Наш дім-2", в яких живуть 22 хлопчиків і дівчаток в умовах, максимально наближених до родинних. Держава прагне відкинути як неефективну пострадянську систему виховання дітей у сиротинцях. І саме Кіровоград довів ефективність нових форм виховання.

Кіровоградський "Наш дім" свого часу відвідували віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко, уповноважений Президента України у справах дітей Юрій Павленко, інші високопосадовці. Побаченим вони були задоволені. З огляду на це Кабінет Міністрів України видав розпорядження "Про проведення у місті Кіровограді експерименту щодо запровадження інноваційної форми влаштування та виховання дітей". Експеримент триватиме до 2014 року. Потім буде поширений по всій Україні.

У Міністерстві соціальної політики переконані, що експеримент дозволить відпрацювати нові підходи до виховання сиріт. Діти перебувають у закладі від найменшого віку до повноліття без поділу на вікові групи. Вони проживають однією родиною, а не влаштовуються у заклади різних сфер управління відповідно до віку та стану здоров’я. Діти мешкають в окремих кімнатах, розрахованих на одну – дві особи, навчаються у загальноосвітніх школах, відвідують дошкільні навчальні заклади, гуртки, спортивні секції, школи мистецького спрямування. Спільно з вихователями планують “родинний” бюджет, вчаться готувати їжу, купувати одяг, предмети побуту. Все відбувається, як у звичайній сім’ї, де всі питання вирішуються гуртом, кожен із членів родини має коло своїх обов’язків.

– Експеримент здійснюватиметься в межах Кіровоградської міської цільової програми реформування системи закладів освіти для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – розповіла головний спеціаліст відділу сім’ї та молоді міської ради Марина Байрамова. – Його проведення передбачає розробку та апробацію нових підходів до індивідуального виховання особистості відповідно до європейських та світових стандартів, Конвенції ООН про права дитини. Експеримент дасть можливість оптимізувати діючі норми та напрацювати нові, зокрема, щодо утримання і харчування дітей, штатні нормативи, вимоги до ведення документації тощо. Сподіватимемось, що узагальнення кіровоградського досвіду дасть поштовх запровадженню передових форм та методів виховання підростаючого покоління, допоможе дітям у подальшому житті.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35426 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua