МЕНЮ


17 березень 2017 - 06:44
Довірила і дім, і дітей, за що й поплатилася

Незвичну справу 6 березня цього року слухав Ленінський районний суд Кропивницького. На лаві підсудних перебувала жінка, яка, на перший погляд, і мухи не скривдить, не здатна нікому завдати хоч якоїсь шкоди, – медична сестра центру томографії, матір двох дітей...
Очевидно, таке ж враження справила ця молодиця й на кропивничанку, яка в кінці січня 2016 року взяла її на роботу хатньою працівницею і повністю їй довірила не тільки дім, а інколи – і своїх малолітніх дітей. Домогосподарка тричі на тиждень приходила в будинок, щоб там прибрати. За кожен прихід отримувала по 500 гривень, тобто півтори тисячі за сім днів, за місяць виходило досить непогано! За словами власниці будинку, між нею й працівницею були щирі стосунки, як їй здавалося. Домогосподарка часто залишалася в них вдома, іноді наглядала за малюками, коли їхня няня затримувалася. Довіряла не тільки вона працівниці, а й та з нею ділилася сокровенним.
Так, хазяйці вона розповідала про своє непросте життя, зокрема, чому, маючи постійну роботу, змушена була найнятися господарювати в чужому домі. Виявляється, мала двох дітей – молодшу доньку і дорослого сина-інваліда, на лікування котрого щомісяця йшло чимало коштів. Чоловік же був пенсіонером... Загалом, стосунки між власницею будинку та найнятою працівницею виглядали мало не ідеальними, як згодом з’ясувалося – лише в очах першої, та й то лише до моменту, коли вона вирішила зазирнути в шафу, де зберігала дороцінності...
Як розповіла вже на суді кропиничанка, з 2008 року вона мала в обласному центрі ювелірні магазини, в 2014-у закрила їх, а залишки товару, яким там торгувала, передала знайомим для реалізації в Дніпро (тоді ще Дніпропетровськ). Згодом вони повернули золоті вироби, які не вдалося продати – загальною вагою близько кілограма. Вона склала прикраси в пакети по групах: окремо – каблучки, окремо – ланцюжки, сережки, а потім все в один великий пакет разом з їх переліком. Спочатку зберігала його в квартирі, а коли в 2015 році родина переїхала в добудований дім, то поклала ювелірні вироби в гардероб у спальні. Коли ж 28 квітня 2016 року вона із сім’єю виїжджала за кордон на відпочинок, переклала пакунок із золотом у сейф, навіть не зазирнувши до нього. Бо чужі люди до будинку не заходили, тут бували лише родичі та люди, яким вона беззастережно довіряла, – няня й домогосподарка. Та й дім обладнано камерами відеоспостереження. Що зникла частина золота, виявила аж 10 червня: планувала в липні похрестити дитину, тому дістала пакунок із прикрасами, аби вибрати там золотий хрестик, і зрозуміла, що там явно багато чого не вистачає, зокрема, не було серед прикрас масивного браслета з перламутровими квітами, золотого чоловічого годинника, виготовленого на замовлення за кордоном. Це те, що відразу їй кинулося у вічі. Коли ж поклилала до себе няну й хатню працівницю і разом з ними перевірила вміст пакета за списком, то вжахнулася кількості зниклих дорогоцінностей! Недорахувалася господиня кількох десятків золотих каблучок, браслетів, підвісок, десятків пар сережок і багато чого іншого. Загальна вартість викраденого – понад вісімдесяти тисяч гривень! Причому більшість ювелірних прикрас були абсолютно новими, з бірками, частина – лом, пошкоджені.
Чому не звернулася відразу до поліції, пояснила суду просто: мовляв, зрозуміла, що крадіжку вчинила людина, вхожа в будинок, – або хтось з родичів, або персонал. Оскільки родичі були поза підозрою, звернулася до няні й хатньої працівниці з пропозицією: вона дає їм тиждень, аби повернули все, а якщо ні... Тиждень минув, ніхто золота не приніс, тому наприкінці липня 2016-го вона написала заяву в поліцію.
І тут почався для родини справжній жах! На телефон жінки посипалися повідомлення з погрозами: “Я так понимаю, что мы друг друга не поняли, заявление если не заберешь жди в воскресеньте сюрприза, привет мужу, спокойной ночи”, “Если не смиришься со своей потерей – потеряешь на много тебе дороже, а пока мы квиты. Бедешь искать – пострадают самые близкие” – це лише два з багатьох отриманих матір’ю двох дітей есемесок з погрозами (стилістику і пунктуацію збережено. – Авт.). Звісно, вона дуже злякалася за своїх дітлахів, адже не знала, хто їх шле і що в тієї людини на думці.
Десятого липня, коли вся родина перебувала в церкві – хрестили малюка, знову на її телефон прийшло повідомлення: “Празднуется хорошо, к вечеру будет еще лучше”. Її чоловік також отримав есемес: “Гуляешь, тебе весело. Смотри, если не успокоишь свою жену, она все узнает. Береги детей”. Звісно, після такого подружжя, яке планувало одинадцятого липня в кафе відсвяткувати день народження дитини й хрещення та заплатило за це 20 000 гривень завдатку, все скасувало. Оскільки зробили це за день до торжества, то ніхто грошей їм не повернув.
А 23 липня до них додому приїхала поліція й забрала хатню працівницю... Для хазяйки це було шоком. Адже між ними, на її думку, були гарні стосунки, якби медсестра розповіда їй про свої фінансові проблеми, вона б їй обов’язково допомогла. Але ж чоловік працівниці стверджував, що вона начебто витрачала гроші на гральні автомати.
Так що ж насправді спонукало жінку піти на злочин? Ось що вона розповіла на суді. Коли у лютому 2016-го почала працювати хатньою робітницею, її родина перебувала в дуже скрутному матеріальному становищі через хворобу сина. Він є інвалідом другої групи, має букет хвороб – розумову відсталість, вроджену міопію очей, цукровий діабет першого ступеня. На його лікування щомісяця необхідно від трьох до шести тисяч гривень, а сімейний бюжет складався на той час з двох тисяч гривень її зарплати та шести тисяч пенсії чоловіка. Тому коли вона побачила в кімнаті хазяйки великий пакет із золотом, не змогла протистояти спокусі взяти звідти маленький пакетик, відсутність якого, на її думку, ніхто помітити не міг, бо таких пакетиків там було багато. Так їй потрапили до рук 12 каблучок, майже десяток кулонів, браслет, ланцюжки... В кінці травня на полиці в гардеробі з металевої коробки вона знову взяла пакетик із золотом. Частину дорогоцінностей крадійка здала в ломбарди міста. Частину зберігала у себе вдома (золото поліція згодом знайшла при обшуку). Гроші, які отримала за вироби, витратила на погашення кредитної заборгованості (брала в банку позику, як стверджує, на лікування сина). Коли ж дізналася, що хазяйка написала заяву в поліцію про крадіжку, злякалася, що її викриють, і сама вирішила залякати свою роботодавицю, щоб та заяву забрала. Й не вигадала нічого розумнішого, ніж слати дурнуваті есемески з погрозами...
Суд, взявши до уваги, що жінка частину грошей і золотих виробів своїй колишній хазяйці повернула, ухвалив рішення, не позбавляти волі підсудну, а присудив їй два роки умовного покарання. Крім того, вона має відшкодувати більше 43 тисяч гривень завданих матеріальних збитків, 15 тисяч – моральних, а ще повинна сплатити на користь держави витрати на експертизи – близько 5 тисяч гривень. Цікаво тільки, де вона візьме стільки грошей і скільки часу їй на це знадобиться?
Світлана НАДУТЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.53048 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua