МЕНЮ


27 березень 2015 - 13:19

Дублікат нотаріального документа: як його отримати


Видача дубліката втраченого або зіпсованого нотаріального документа є однією із нотаріальних дій. Це передбачено статтею 53 Закону України "Про нотаріат".

Видача дубліката втраченого чи зіпсованого документа здійснюється державним нотаріальним архівом. Якщо нотаріальний документ не передано в архів, дублікат втраченого документа видається нотаріусом, який посвідчив або видав цей документ, за місцем його зберігання.

Дублікат документа видається за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, або спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, виконавця заповіту та на запит нотаріуса, яким заведено спадкову справу. У цьому разі нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подаються документи, які підтверджують їх родинні стосунки.

У письмовій заяві про видачу дубліката має бути вказано відомості про документ, час його видачі, а також місце, час і обставини, за яких його втрачено. За змістом дублікат документа має містити весь текст посвідченого або виданого документа, оригінал якого вважається таким, що втратив чинність.

Які ж документи потрібні для отримання дублікатів нотаріальних документів?

Для фізичних осіб це – письмова заява від особи, за дорученням якої або щодо якої вчинялась нотаріальна дія (для довіреностей – від довірителя, для договорів – від сторони договору, яка отримала примірник договору при його посвідченні, для заповітів – від заповідача, а після його смерті – від спадкоємців або виконавця заповіту); паспортний документ (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, національний паспорт іноземного громадянина, паспорт іноземного громадянина для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон); довідка (картка) про присвоєння ідентифікаційного номеру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; якщо особа через свої релігійні або інші переконання відмовилась від прийняття ідентифікаційного номера – паспорт з відміткою про наявність у особи права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера; архівна довідка про належність майна (за необхідності); інші документи у разі, якщо це необхідно витребувати для вчинення нотаріальної дії.

Для юридичних осіб це – установчий документ юридичної особи (статут, установчий договір, положення), свідоцтво про державну реєстрацію, витяг та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, довідка про присвоєння юридичній особі ідентифікаційного коду (ЄДРПОУ); паспорт представника юридичної особи, довідка (картка) про присвоєння ідентифікаційного номеру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; якщо від імені юридичної особи діє представник за довіреністю – довіреність; якщо від імені юридичної особи на підставі статуту діє службова особа – документ, який передбачає повноваження особи та посвідчує його службове становище (наказ про призначення на посаду, протокол про обрання посадової особи, довіреність на ім’я керівника, видана вищим органом управління юридичної особи), та інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.

Юрій КРІПКИЙ, нотаріус
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3716 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua