МЕНЮ


30 жовтень 2015 - 10:04

Два Никифорови – погляд крізь століття


У відділі мистецтв Кіровоградської наукової обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського 26 жовтня відкрилася виставка "Світ без звуків. Два Никифори – погляд через століття" та відбувся навчальний семінар з декоративно-ужиткового мистецтва для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Організаторами цих заходів стали обласна організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз оганізацій інвалідів України" (ВОІ "СОІУ"), громадська організація інвалідів "Народна академія творчості" та бібліотека ім. Д. Чижевського.

Експозицію виставки склали творчі роботи киянина Никифора Скрипка – 12-річного хлопчика з аутизмом і вадами слуху – та художній спадок українського художника-примітивіста Никифора (Єпифанія) Дровняка (1895 – 1968), який теж мав вади слуху.

Хоча виставка тривала всього три дні (експозицію привезли до нас зі столичного Національного музею Тараса Шевченка, а з Кіровограда вона вирушила до Миколаєва), однак на ній встигли побувати педагоги з музичних шкіл Кіровоградщини, художники, лінгвісти, соціальні працівники та батьки разом з особливими дітьми. Дякуємо Олені Скрипко, мамі Никифора, членові Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея інвалідів України", за можливість потрапити у світ її сина і зрозуміти таких, на перший погляд, незрозумілих дітей, як він.

Усі, хто відвідав виставку, змогли переоцінити свої вчинки, життя, жодна людина не пішла байдужою. А це головне – змінювати наш світ на краще, надихати на життя.

Ельміра НЕБЕСНА,
виконавчий директор обласної організації інвалідів ВОІ "СОІУ"
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36594 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua