МЕНЮ


2 листопад 2018 - 10:00

2019-й – рік реалізації масштабних проектів


Стратегічними планами соціально-економічного розвитку Кропивницького, які ляжуть в основу формування міського бюджету на 2019 рік, поділилися міський голова Андрій Райкович та народний депутат України Костянтин Яриніч на спільному брифінгу 26 жовтня.
Одним із головних завдань, на переконання міського голови, є подальший розвиток транспортної галузі обласного центру: планується закупівля додаткових тролейбусів для підприємства «Електротранс». Надважливо також закільцювати з точки зору організації руху громадського транспорту віддалені мікрорайони Кропивницького, такі, як Велика Балка та Стара Балашівка.
– Усі райони повинні мати сполучення з центром міста, – зазначив міський голова. – Щоб людина до роботи, школи чи дитсадка діставалася не годинами, а хвилин 15 – 20.
Багато планів у міського голови і щодо розвитку медицини обласного центру. Гордістю міста стали відкриті у нинішньому році інсультний та гемодіалізний центри. Зараз постало питання введення у дію колишньої спеціалізованої медико-санітарної частини №19, яку в народі ще називають «рудівською» лікарнею. Планується, що в її приміщення переведуть відділення центральної міської лікарні, які розташовані в історичних будівлях в центрі міста. Зараз необхідно подбати про організацію транспортного сполучення з цим медичним закладом, розташування у його будівлі відділень терапевтичного спрямування, забезпечення медичним обладнанням тощо.
Також необхідно відзначити і масштабний проект наступного року – добудову хірургічного корпусу лікарні швидкої медичної допомоги, проектна вартість якого становить близько 100 мільйонів гривень. Із міського бюджету для старту робіт планують виділити понад 30 мільйонів гривень. Допомоги в реалізації цього проекту чекають від держави. Завдяки ініціативі народного депутата Костянтина Яриніча з державного бюджету наступного року також планується виділення ще понад 50 мільйонів гривень на добудову цього корпусу лікарні. Андрій Райкович повідомив, що Президент України Петро Порошенко під час відвідин Кропивницького пообіцяв допомогу у вирішенні цього важливого для громади питання.
– Мене як лікаря надзвичайно тішать позитивні зміни, які відбуваються в медичній галузі Кропивницького, – сказав Костянтин Яриніч. – Нещодавно я відвідав Харків, але навіть у такому великому місті я не побачив реалізації таких проектів, як у нас. Створення нових та перепрофілювання медичних закладів – це і є оптимізація та ефективна реорганізація медичних потужностей міста, яка піде на користь громаді.
Також міський голова повідомив: з Президентом була попередня домовленість про те, щоб саме в нашому місті був побудований сучасний 50-метровий басейн – один з п’яти, запланованих для спорудження в країні. Зараз підшукується земельна ділянка. Попередньо передбачається, що у комунальну власність буде повернуто колишній стадіон АРЗ, розташований поряд з обласним госпіталем, де лікуються і проходять реабілітацію учасники АТО. Це ідеальне місце для того, щоб саме тут був сучасний спортивний комплекс, де могли б фізично та психологічно відновлюватись колишні військовослужбовці – захисники незалежності та територіальної цілісності України.
Наступного року продовжиться реконструкція «арки» на вулиці Ельворті. Уже отримали остaточні документи, необхідні для реконструкції.
– Плани щодо розвитку міста на наступний рік амбітні, – зазначив Андрій Райкович. – Але у той же час ми – реалісти і вміємо розрахувати необхідні для їх реалізації ресурси, у тому числі фінансові. Ми не можемо дозволити собі залізти у кредитні борги, а тому чітко визначаємо власні можливості. Велику надію при цьому покладаємо і на народних депутатів від Кропивницького. Зокрема, Костянтин Яриніч активно відстоює у Верховній Раді інтереси громади міста, і завдяки йому в обласному центрі вдалося реалізувати не один проект. Від такої співпраці у виграші, передусім, громада Кропивницького.
Костянтин Яриніч поінформував журналістів про власну ініціативу щодо передбачення в державному бюджеті на наступний рік 25 мільйонів гривень на реконструкцію Набережної Кропивницького.
Також в обласному центрі у 2019 році планується продовження реалізації проекту «Вікна нашого міста». Цю ініціативу підтримала міська влада. Вже в цьому році в чотирьох міських школах та одному дитячому садочку обласного центру встановлено понад 200 нових енергозберігаючих пластикових вікон. Продовжиться утеплення шкіл та дитсадків і наступного року. При цьому розпочнеться заміна старих вікон у під’їздах міських багатоповерхівок. На це з державного бюджету виділять близько 1,5 мільйона гривень.
Загалом же, наступний рік стане найбільш потужним з точки зору реалізації масштабних проектів у різних галузях міського господарства. В цьому переконаний Андрій Райкович. А в амбітних планах йому обіцяють підтримку і народні депутати України від Кропивницького.
Оксана ВЕРСТЮК18 листопад 2018 - 22:25
Аліна (вст)

Добре якщо хоч десь щось робиться. У нас он у місті нічого не робиться. Лікарня така с затими шпаринами - дуже холодна. Влітку ще якость нічого, а взимку просто неможливо там перебувати. Про рівень медицини я взагалі мовчу. Який гарний лікар буде у такому працювати? То цікаво, чи повсюди в Україні так? А може десь і краще буває? Аж цікаво.

18 листопад 2018 - 22:25
Аліна (вст)

Добре якщо хоч десь щось робиться. У нас он у місті нічого не робиться. Лікарня така с затими шпаринами - дуже холодна. Влітку ще якость нічого, а взимку просто неможливо там перебувати. Про рівень медицини я взагалі мовчу. Який гарний лікар буде у такому працювати? То цікаво, чи повсюди в Україні так? А може десь і краще буває? Аж цікаво.

19 листопад 2018 - 17:47
Марьяна (вст)

Да лучше наверно нигде нет. Везде бесплатная медицина или никакая, или только для галочки именуется бесплатной. В маленьких городках хороших врачей по пальцам одной руки пересчитать можно, остальные пофигисты и коновалы. Я как переехала в Киев и обустроилась на новой работе, там нашла себе нормальную частную клинику, хорошего терапевта, ЛОРа и пр. Вот там мне кстати и посоветовали подумать об операции. Из-за спортивной юности было сильное искривление перегородки носа. Оперцию (а цены в Киеве выше чем в провинции в разы) делала тут medikom.ua/stacionar/lor. Потратилась прилично, но зато самочувствие улучшилось в итоге - правильное дыхание то восстановилось.

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39113 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua