МЕНЮ


25 травень 2018 - 07:12

Дзвінкоголосі ангели


Дитячий хор кропивницької музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса «Согласіє» став золотим лауреатом у номінації “Світська музика” та срібним – у номінації “Сакральна музика” на 14-у Міжнародному хоровому конкурсі “Mundus Cantat”, що проходив у польському місті Сопоті.
Це був єдиний хоровий колектив, який представляв Україну. Дітям довелось змагатись з дорослими та юнацькими хорами з Польщі, Латвії, Норвегії та інших країн. Але наші хористи гідно вистояли в творчому бою – вони блискуче виступили, підкоривши публіку своєю майстерністю, і здобули дві перемоги, а також право відкривати заключний гала-концерт. В успішному виступі своїх вихованців керівник хору Наталія Корсунова-Трибіненко, концертмейстери Олександр Сербін та Оксана Бормінцева були впевнені.
Як розповіла на прес-конференції директор музичної школи Валентина Ревенко, кропивницький дитячий хор став справжньою окрасою конкурсу. Його виступи глядачі постійно супроводжували бурхливими оплесками, вигуками «Браво!».
– Власне, свій виступ діти розпочали ще на параді хорів з виконання Державного гімну України та Духовного гімну, – розповіла Валентина Ревенко. – Організатори відразу запримітили наш колектив по яскравих колоритних костюмах й поставили дітей першими в колоні. Загалом, на конкурсі колектив представив 13 творів класичної, сучасної української та духовної музики. Змагатись було досить важко. Так, за один вечір довелося підготувати попередньо не запланований виступ. І ми впорались. Де б не виступали наші конкурсанти, їх називали дзвінкоголосими ангелами. Також окремим призом на конкурсі хор нагородили за виконання кашубських (польських) пісень.
Колектив запросили виступити у місті Гданську у центрі для літніх людей з окремим півгодинним концертом. За це хор «Согласіє» отримав подяку від мера Гданська.
На прес-конференції були присутні й учасниці хору – Вероніка Габелко та Валерія Кривенко, які також виступають у складі дуету «Viva» (переможець Всеукраїнського конкурсу «Яскраві діти України», лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів у сольному виконанні), випускниця школи, а нині студентка Кіровоградського музичного коледжу Альона Булат та найменша учасниця хору 12-річна Олександра Фенько. Вони в захваті від цієї поїздки.
– Саме інтерпретація української народної пісні, хорові твори сучасних українських композиторів принесли справжній успіх нашому колективу, – сказала Вероніка Габелко. – Відкриттям для членів журі та слухачів було наше виконання православної духовної музики, адже учасниками цього міжнародного пісенного форуму були представники країн католицького віросповідання. Польська публіка, члени колективів з інших країн тепло нас приймали, і це дуже приємно.
За словами Валентини Ревенко, в хорі – 32 учасники. Батьки далеко не кожної дитини могли знайти кошти на поїздку. Тому досить значимою була фінансова підтримка, надана міською радою Кропивницького.
– Ми дуже вдячні міському голові Андрію Райковичу, депутатам міської ради, які виділили кошти для нашої творчої подорожі, – сказала музичний педагог. – Будь-яка підтримка для нас дуже важлива, адже ми представляємо на таких міжнародних заходах не лише наше рідне місто, а й всю Україну. Можливо, якась частина наших зусиль також ляже у справу дружби між народами України та Польщі.
Привезли юні конкурсанти 1,5 тисячі нагородних злотих. Одноголосно вирішили вкласти їх у наступну поїздку, адже, наприклад, нинішня обійшлася кожному хористу у 130 євро.
Діти щасливі та піднесені, тепер готуються до нових конкурсів, підкорення чергових творчих вершин.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3726 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua