МЕНЮ


8 березень 2013 - 13:11

Екологи закликають зберігати первоцвіти


Первоцвітам не страшні ані сніг, ані злі морози – до всіляких примх природи ці ранні квіти добре пристосувались. Але є у них інший, набагато страшніший ворог – це люди.

Щороку з’являється чимало бажаючих поживитися від продажу первоцвітами. З лютого до кінця травня у нас торгують рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних і реліктових рослин, а також рослин, що знаходяться під загрозою знищення і занесених до Червоної книги України. Весна ще не встигла вступити в свої права, а в Кіровограді уже складено шість протоколів на місцевих жителів, які торгували первоцвітами (в основному поблизу готелю "Київ").

Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у незначних за площею місцезростаннях – і до повного вимирання популяції. Дуже часто первоцвіти знищуються з підземними частинами, що призводить до фізичного зникнення їх у місцях природного поширення.

На лісових галявинах нашої області зростають такі види рідкісних ранньоквітучих рослин, як: підсніжник білосніжний, шафран сітчастий, тюльпан дібровний, брандушка різнокольорова. Всі ці рослини ми можемо побачити на вулицях, ринках, де їх реалізують зірвані інколи разом з цибулинами.

Нагадуємо, що, відповідно до вимог чинного законодавства, торгівля первоцвітами заборонена. Незаконне придбання чи збут рослин, занесених до Червоної книги України, згідно зі статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153,00 – 408,00 грн.) з конфіскацією червонокнижних рослин чи без такої.

Шановні кіровоградці! Просимо вас не зривати та не купувати первоцвіти. Давайте з повагою ставитися до природи, берегти її багатства.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36436 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua