МЕНЮ


30 серпень 2019 - 12:20

Екскурсія містом – у смартфоні


Презентація аудіогіда в рамках завершення проєкту «Діджиталізація пам’яток культурної спадщини» за сприяння Українського культур- ного фонду та відділу з охорони культурної спадщини міськради Кропивницького відбулась 28 серпня. Перед міською радою зібрались бажаючі, щоб детальніше дізнатись про нововведення, яке дозволяє з допомогою спеціального додатка для смартфона дізнатись про історичні пам’ятки нашого міста та прослухати аудіоекскурсію про них.

Розпочалась екскурсія з площі перед міськрадою, де була встановлена відповідна інформаційна туристична табличка. Аналогічні відтепер є і на інших історичних будівлях. На них можна почитати про історію спорудження та призначення будівель українською та англійською мовами, шрифтом Брайля, а також з допомогою QR-коду та додатка wayme завантажити аудіогід “Надзвичайний Кропивницький”. Є також можливість сканувати QR-код з допомогою Viber.

Усі охочі, які прийшли на презентацію преєкту, мали змогу протестувати систему сканування. Активно долучились до новації і заступник міського голови Олександр Мосін та секретар міської ради Андрій Табалов.

Менеджер проєкту спеціаліст відділу з охорони культурної спадщини міської ради Володимир Поповічев відзначив, що екскурсія особливо цікава нічним Кропивницьким.

Згодом учасники екскурсії рушили через площу Героїв Майдану, через вулицю Дворцову на Театральну площу, де на гостей чекала дискотека, а всі охочі мали можливість випити морсу.

Варто зазначити, що реалізований у Кропивницькому проєкт відрізняється від аналогічних впроваджених в інших містах України тим, що він розрахований на людей з особливими потребами, зокрема незрячих. Таких було чимало серед учасників екскурсії. Вони так само мали змогу протестувати туристичні таблички, а потім висловити зауваження. Розробники табличок були вдячні за такі поради і обіцяли внести корективи. Запевняють, що на це не проситимуть додаткових коштів. До речі, усі хто протестує аудіогід і в нього будуть зауваження чи пропозиції, зможуть звернутися до відділу з охорони культурної спадщини міської ради.

У вересні розробники проєкту нададуть перші проміжні результати, скільки кропивничан та гостей з інших міст скористалися таким аудіогідом. А зараз містяни оцінили актуальність такого аудіогіда для Кропивницького і залишились задоволеними.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38343 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua