МЕНЮ


1 червень 2018 - 07:40

Експорт – шлях до інвестицій


Третій рік поспіль у Кропивницькому відбувається муніципальний інвестиційний форум «TIME to INVEST». Двічі на рік в його рамках проводяться тематичні галузеві сесії. Чергова така сесія «Експорт як шлях до інвестицій» пройшла 30 травня у приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.
Інвестиційний форум є одним із важливих етапів створення в обласному центрі сприятливих умов для бізнесу, розширення взаємовигідної співпраці з іноземними партнерами і формування позитивного іміджу Кропивницького.
Цього року на тематичній галузевій сесії обговорювалися такі значимі й актуальні питання, як розвиток зовнішньоекономічної діяльності в умовах інтеграції України в Європейський союз, впровадження на місцевому рівні першочергових заходів для активізації поставок на експорт продукції кропивницьких товаровиробників.
У відкритті заходу взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, заступник міського голови Олександр Грабенко, проректор з наукової роботи Центральноукраїнського національного технічного університету Олександр Левченко.
– Сьогодні ми розглядаємо надзвичайно важливі питання, пов’язані з майбутнім нашого міста, оскільки правильне інвестування та орієнтири завжди будуть вагомою складовою міжнародного іміджу Кропивницького, – зазначив Андрій Райкович. – Протягом трьох років ми спілкуємось із підприємцями у форматі інвестиційного форуму, і він набуває все більшої популярності. Бізнесу потрібні стабільність, упевненість у завтрашньому дні. Це повинна забезпечити влада. Тоді бізнес буде динамічно розвиватися, і можна буде будувати перспективні плани, здійснювати кредитування, вкладати гроші, а також запрошувати довгострокового інвестора, який буде набагато ефективніше працювати, а значить, набагато більшою буде і користь для економіки як держави, так і регіону.
На думку міського голови, є ще багато перепон, які стримують бізнес, але разом із тим, ось такий майданчик для спілкування дає можливості консолідувати спільні зусилля, сформулювати пропозиції до уряду. Дуже важливо розуміти і те, що від бізнесу очікує держава, які умови вона може створити для того, щоб бізнес-складова була і стабільною, і перспективною, і правильно зорієнтованою. Товаровиробникам Кропивницького ще необхідно сформувати довіру інвестора, вчитися бути конкурентоспроможними на ринку експорту товарів, оскільки світові ринки, до яких прагнемо долучитись, надзвичайно складні.
– З власного досвіду колишнього підприємця можу сказати, що ніколи не треба працювати лише на один конкретний ринок, – поділився з присутніми своїми думками секретар міської ради Андрій Табалов. – Якби одразу наші виробники працювали не лише на російський ринок, а й на інші, то сьогодні питання експорту не постало б так гостро. Зараз цей процес проходить трохи болісно, але розпочався новий етап у розвитку українського експорту.
Спікерами галузевої сесії «Експорт як шлях до інвестицій» стали імениті фахівці у цій сфері і керівники підприємств, які мають значний досвід у питаннях економічного розвитку та залучення інвестицій. Представник департаменту економічної політики Представництва ЄС в Україні Оксана Попруга відзначила, що експортний шлях інвестицій є дуже важливою складовою для двосторонніх відносин «Україна – ЄС». Зокрема, пріоритет номер один – реалізація положень угоди про зону вільної торгівлі. І треба використовувати кожну нагоду, як от і цей форум у Кропивницькому, щоб поінформувати українську громаду і підприємців про відкриті шляхи торгівлі з ЄС. Також подібні заходи є унікальною можливістю дізнатися про проблеми, які існують в бізнесі при виході на європейські ринки.
Модератор форуму директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Андрій Паливода провів змістовну презентацію нашого міста, його економічних можливостей, сприятливого бізнес-клімату, який намагається створити місцева влада через реалізацію програм, спрямованих на формування позитивного іміджу міста.
Протягом дня своїм досвідом, знаннями з кропивницькими підприємцями ділились фахівці-консультанти з експорту, представники офісу із залучення та підтримки інвестицій, фундації CEASC з напрямку «Проектний менеджмент та управління європейськими проектами», координатори Європейської бізнес-асоціації, юристи, митники та інші представники міжнародних та всеукраїнських організацій, які інформували учасників форуму про непрості умови співпраці з Європейським союзом, його законодавчу базу тощо.
Ольга ПЕТРЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.32218 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua