МЕНЮ


3 серпень 2018 - 10:15

Енергоефективність – стратегія міської влади


Інформаційний семінар для представників територіальних громад Кіровоградщини на тему “Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад” відбувся минулого тижня в приміщенні обласної філармонії. Адже саме питання енергоефективності, пошук нових можливостей для розвитку в цьому напрямку міського господарства є приорітетними завданнями міської ради Кропивницького.
У заході взяли участь заступник міського голови Кропивницького Олександр Грабенко, державний експерт експертної групи енергозбереження у сфері житлово-комунального господарства Директорату енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Артур Обідник та консультант німецької фірми GIZ, яка підтримує Україну у сфері енергоефективності, Ірина Гудзь, а також представники міських рад та їх виконавчих органів з інших міст області.
– Одним із перших заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності, впроваджених міською владою, стало приєднання обласного центру до угоди мерів – європейської ініціативи, яка має на меті об’єднати зусилля місцевих муніципалітетів задля вжиття заходів з енергозбереження та спільної боротьби з глобальним потеплінням, – зазначив Олександр Грабенко. – У межах даної ініціативи місто розробило свій власний план дій до 2020 року. Вже реалізовано проект USAID «Муніципальна реформа в Україні». На сьогодні в рамках даного проекту коштом міжнародної технічної допомоги місто отримало 19 енергоаудитів, з них: 10 – будівель бюджетних установ і 9 – будівель ОСББ, а також 31 енергосканування бюджетних установ. Також у місті запроваджено систему енергетичного менеджменту, основним інструментом якої є програмний продукт «Енергоплан», який дає можливість проводити в бюджетних установах щоденний моніторинг усіх видів енергоресурсів, які вони споживають.
Олександр Грабенко відзначив, що важливе місце в забезпеченні реалізації політики енергоефективності та енергозбереження займає популяризація відповідних заходів. Міською владою запроваджено щорічне проведення днів енергії, години Землі, спеціалізованих семінарів, виставок, форумів. Особлива увага приділяється проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів міста щодо впровадження енергозберігаючих заходів в рамках державної програми «Теплі кредити», на сьогодні таких оформлено 3 250 на загальну суму 66, 37 мільйона гривень.
Міська влада продовжує діяльність у напрямку вдосконалення ефективної роботи з підвищення енергоефективності та енергозбереження в усіх сферах життєдіяльності міста. Вона готова до співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, адже такою є стратегія міського голови та депутатів міськради.
Заступник міського голови поділився планами міської влади на майбутнє. За його словами, наразі у стані впровадження знаходиться проект модернізації зовнішнього освітлення міста та термомодернізації будівлі однієї із загальноосвітніх шкіл. Також Олександр Грабенко повідомив, що вже є певні напрацювання з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо реалізації проекту «Модернізація громадського транспорту». Проект такої співпраці передбачає придбання 30 тролейбусів, будівництво 12,5 кілометра нових тролейбусних ліній та підстанцій, суттєво зменшить викиди шкідливих газів.
Наш кор.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.32994 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua