МЕНЮ


20 червень 2016 - 13:50

Енгрі Бердс - як ігра для дітей перетворлася в фільм для дорослих


Оригінальна аркада Енгрі Бердс про злих птахів і зелених свиней вже увійшла в історію як одна з найбільш успішних ігор для мобільних телефонів. Вона благополучно пережила кілька перевипусків, в тому числі абсолютно чумний крос-овер із всесвітом «Зоряних воєн», де Червоний грає роль Люка, Жовтий - Хана Соло, Чорний - Обі-Вана, Рожева - принцеси Леї, а свиням, відповідно, дісталася Темна сторона Сили. І спостерігати, як абсолютно абстрактна ідея про стрілянину птахами з рогатки по свинських містах, чомусь начинених вибухівкою, поступово обростає власною багатою міфологією, всі ці роки було принаймні дуже захоплюючим заняттям, але і цього було мало.

Два роки тому розробники вирішили, що крихітних коміксообразних замальовок між рівнями, які розповідають про пригоди злих птахів, їм уже мало, і вирішили вони зробити власний фільм Енгрі Бердс. Там було все - пригоди, пародії, різні кумедні деталі побуту нестриманих пернатих і добродушно-тупих зеленокожих. У фільмі онлайн було витримано все - своя візуальна стилістика, оригінальна концепція персонажів, багаті характери персонажів, без єдиної фрази передані взаємини, запаморочливі трюки, небанальні сюжетні повороти, в загальному, чому б не зняти таку ж повнометражку, тим більше що на те явно є і технічний, і творчий ресурс.

Так що оголошення про випуск Енгрі Бердс в кіно онлайн нікого не здивувало, причому не викликавши традиційних зітхань про те, що в наш час екранізують навіть пивні етикетки. В даному випадку це було настільки логічно, наскільки взагалі в Голлівуді що-небудь буває логічним. Але варто було з'явитися першому трейлеру, як питання все-таки виникли, і вони були вкрай неприємними.

Що це було, Холмс? - Вигукували знавці. Від оригінального концепту не залишилося і сліду - замість злих птахів ... просто птиц. Птахи з ногами, крилами і, найнеприємніше, голосами. Тобто з репліками, діалогами, фразочками і всім іншим, оригінальним «Енгрі Бердс» не властивим від слова «зовсім».

Всі побігли дивитися титри, і що вони там побачили - аніматор, раскадровщик і продюсер серіалу «Цар гори» (а за сумісництвом сценарист «Елвіна а бурундуків») на трьох вирішили спорудити власний концепт, в якому від оригіналу залишився колір і форма брів. Решта багаторічної спадщини було пущено під ніж. Незрозуміло, хто тут більше винен, «Соні» з боку компанії-виробника, або це інтернет-стартапери з «Ровіо» повелися на гладкі мови голлівудських майстрів, але факт є факт - незважаючи на відчайдушні спроби невідомих вболівальників оригінального концепту притягнути в сюжет то рогатку, то Бімби, то блакитну трійцю, в іншому це абсолютно окрема історія про чомусь нелітаючих птахів і чомусь зелених свиней, які чомусь так охочі на яйця.

Причому історія абсолютно приземлена, практично позбавлена початкової абстрактності, чому весь час лізуть в голову непотрібні запитання - чому орел літає, якщо інші ні, звідки в птахів надздібності, чому свині миттєво забувають власну «латину». Дозвольте, але це ж дитячий фільм онлайн! Навіщо ви задаєте такі дурні питання?

Тому що мультфільм їх викликає. І він ні разу не дитячий, благо сценарист такий. Дорослі теми, дорослі жарти, дорослі персонажі (з великою кількістю пташенят під ногами), по-хорошому, дітям стає цікаво лише в моменти чисто декоративного екшна. Коли гілкою по морді або тривалий попис в кадрі.

Те, що в кадрі постійно Дурко, не означає, що це дитячий мультфільм. Я вже мовчу про абсолютно відверті статевозрілі хохми, які по діагоналі перетинають все дійство. Давайте робити дітей! - Закликає Червоний інших птахів, а свині показують чоловічий ковбойський стриптиз. Це не я вигадую, це так в тексті сценарію.

Якби ще жарти були смішні, так немає, незважаючи на кількість вимовного в кадрі тексту (іноді пташок просто, вибачте, несе, так вони шпарять по написаному), перші півгодини, поки не заспокоюються відносини в основний трійці, глядач в залі відверто нудьгує, злегка пожвавлюючись на нечастих екшн-сценах. Автори повнометражки немов ніяк не можуть вирішити, що вони знімають - дитячий бойовик, молодіжну комедію, комедію для дорослих або все-таки «Енгрі Бердс».

Попутно переписуються характери (Біла взагалі - власна протилежність), втираються якісь офігенні історії про те, як Червоний був сиротою (навіщо це тут?), А злостивості в Ем - огроменний обсяг. А Бімба чомусь ... вибухає. В прямому сенсі. А ще Орел. Чомусь танцює.

Все це така мішанина, що не встигаєш протирати очі. Судіть самі, тільки трійця главних героїв нарешті здружилася і навчилася смішно жартувати (в цьому місці фільм дуже непоганий в якості бадді-муві, але теж якось ї дуже вставним манером), як всі вже пливуть на острів свиней їх мочити. Чомусь зі спецефектами. Чомусь з тієї самої подарованої свинями рогатки. І вже знову не смішно, і вже знову банально.

По суті, єдиний дійсно конгеніальний духу оригіналу епізод всього фільму розташований ... після титрів. Ось ці три дрібних - вони справжні. В іншому «Енгрі Бердс», звичайно, миготить там і тут, але це все бліда тінь короткометражки під тим же лейблом.

Джерело: http://ukrainefilm.com/.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38173 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua