МЕНЮ


14 лютий 2020 - 13:14

Епоха в образотворчому мистецтві міста


Так назвав творчий спадок нашого земляка художника Володимира Федорова науковий співробітник обласного художнього музею Олег Юрченко, куратор виставки, відкритої тут до сторіччя митця.

Володимир Федоров жив і творив у радянський час, але його можна назвати сполучною ланкою в культурній традиції нашого міста ще із позаминулого століття. Його бабуся працювала у домі славетних музикантів Нейгаузів, і саме тут майбутній художник вчився музики. Володимир Федоров працював у реалістичному стилі, але його пензлю були підвладні практично усі жанри – пейзаж, портрет, натюрморт, сюжетні картини. Як зазначив мистецтвознавець Броніслав Куманський, художник пішов з життя не до кінця реалізованим і розкритим. Але залишив по собі чималий спадок: тільки в обласному художньому музеї зберігаються сотні його картини. Більшість із них музею передала дружина художника – Надія. На виставці ж до його сторіччя представлені 62 з них. Олег Юрченко висловив сподівання, що у Кропивницькому буде відкрита окрема галерея Володимира Федорова.

Світлана ОРЕЛДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39043 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua