МЕНЮ


29 березень 2019 - 10:45

Естетична вишуканість і довершеність


Одна з найяскравіших культурницьких подій року відбулася в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна – вручення обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка, талановитого архітектора, одного з творців сучасного історичного центру нашого міста.

Премією імені Якова Паученка, заснованою Кіровоградською обласною радою за клопотанням обласної організації Національної спілки архітекторів України, обласного відділення Українського геральдичного товариства та обласної організації Національної спілки художників України в 2002 році, відзначаються кращі твори архітекторів та художників, у трьох номінаціях: «Архітектура», «Геральдика та вексилологія», «Декоративно-прикладне мистецтво». Показово, що премія вручається 21 березня – в день народження Якова Паученка.

Цього року на здобуття премії представлено роботи лише в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Але які! Творчі доробки двох відомих майстринь міста Кропивницького – Людмили Кривенко та Тетяни Стороженко, кожна з яких є високопрофесійним творцем у своїй сфері декоративного мистецтва з яскравим індивідуальним художнім почерком, естетичною вишуканістю та довершеністю виконання найвищого ґатунку. Тож визначити лауреата навіть в одній номінації журі було непросто. Допомогла книга відгуків, сповнена захопливих записів відвідувачів виставки претендентів на здобуття премії, експозиція якої, без перебільшення, викликала величезне зацікавлення не лише у місцевої публіки. А яскраві, насичені оптимістичним настроєм твори Людмили Кривенко в техніках арт-квілту та печворку й писанки неперевершеної майстерності Тетяни Стороженко заворожували.

Лауреатом премії журі одноголосно визнало Людмилу Кривенко, про що зазначили голова конкурсної комісії премії, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Лобанова під час вручення диплома, грошової частини премії та почесної відзнаки – скульптури «Степовий орел».

А майстер з писанкарства член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяна Стороженко, яка представляла на конкурс творчу роботу-реконструкцію «Колекція писанок Єлисаветградського повіту Херсонської губернії, зібрана В.Ястребовим у 1889-1895 рр.», виконану в традиційній восковій техніці декоративного розпису писанки, нагороджена подякою обласної ради.

Окрасою заходу став виступ викладача міської музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Аліни Леонтієнко, яка виконала твір видатного українського композитора Бориса Лятошинського «Прелюдія №3» із циклу «Шевченківська сюїта», що стало знаковим акцентом мистецької події і як вшанування пам’яті Великого Кобзаря в 205-й рік його народження, і як продовження традицій будинку талановитого архітектора Якова Паученка, де завжди панувала атмосфера творчості і мистецтва, і в якому провів свої дитячі та юнацькі роки його племінник, згодом відомий художник і педагог Олександр Осмьоркін.

Андрій НАДЄЖДІН, заслужений художник України, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36022 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua