МЕНЮ


24 сiчень 2020 - 12:35

Фінансова допомога малому підприємництву


Нова державна програма «Доступні кредити для мікро- та малого підприємництва» почне діяти з першого лютого 2020 року. Про це повідомила на пресконференції директор департаменту – начальник управління економіки міськради Кропивницького Маріанна Морква.

Програма передбачає надання кредитів під 5 – 9 відсотків річних на суму до 1,5 мільйона гривень терміном на п’ять років. На це у державному бюджеті України на 2020 рік передбачено два мільярди гривень. Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку суб’єктам мікро– та малого підприємництва за двома напрямками: перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу: 5 відсотків річних, якщо виручка становитиме до 25 мільйонів гривень і створюються мінімум два робочих місця; 7 відсотків річних – для бізнесу з виручкою до 25 мільйонів гривень, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5 відсотка; 9 відсотків річних – для бізнесу з виручкою до 50 мільйонів гривень. І другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро– та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

Начальниця управління економіки зауважила, що для участі в програмі потрібно мати: бізнес-план, позитивну фінансово-кредитну репутацію та платіжну дисципліну.

– Стартапери зможуть брати участь від початку своєї діяльності, а чинний бізнес — лише той, що працює мінімум 12 місяців, – зазначила Маріанна Морква. – Сам учасник інвестує 20 відсотків власних коштів від усіх витрат. Сфери діяльності будь-які: енергетика, освіта, охорона здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги чи будь-які інші послуги. Порядок надання підтримки буде визначено найближчим часом рішенням Кабінету Міністрів України.

Більш детально з умовами програми можна ознайомитись за посиланням: guf.gov.ua

Міська рада прийняла відповідну програму розвитку малого і середнього підприємництва: за рахунок міського бюджету суб’єктам підприємництва міста на безповоротній основі надається фінансова підтримка для реалізації інвестиційних проєктів на умовах співфінансування з Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області. З умовами надання фінансової допомоги можна ознайомитися на офіційній сторінці Кіровоградської обласної державної адміністрації у розділі «Кіровоградщина бізнесова». На реалізацію інвестиційних проєктів на умовах співфінансування з Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області у 2020 році виділено 50 тисяч гривень.

Крім того, в рамках програми також діє порядок використання коштів на фінансово-кредитну та інвестиційну підтримку суб’єктів підприємницької діяльності м. Кропивницького на часткову компенсацію відсотків за кредитами, які отримані в банківських установах на реалізацію інвестиційних проєктів.

– У 2019 році два суб’єкти господарювання у Кропивницькому скористалися даною програмою та отримали 150 тисяч гривень на компенсацію відсотків за кредитами, які отримані в банківських установах на реалізацію інвестиційних проєктів, – розповіла Маріанна Морква. – У міському бюджеті міста Кропивницького на 2020 рік на часткову компенсацію відсотків за кредитами, які отримані в банківських установах на реалізацію інвестиційних проєктів, виділено 100 тисяч гривень.

Для отримання фінансової допомоги на часткову компенсацію відсотків підприємцю необхідно підготувати заявку на участь у конкурсному відборі у двох примірниках. Також кредитний договір з банківською установою на отримання кредиту та довідку щодо сплачених відсотків по кредиту в поточному році на впровадження інвестиційного проєкту. А ще документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, а саме: рахунки-фактури, договір купівлі-продажу або документ, що підтверджує сплату коштів на придбаний товар або виконані роботи, акт прийому-передачі товарів/акт про надання послуг або накладна на товар. Надаються довідка про відсутність порушеної справи про банкрутство, довідки податкового органу щодо відсутності заборгованості перед бюджетами усіх рівнів та по сплаті єдиного соціального внеску.

Бланки заявок та консультації з даних питань можна отримати у департаменті з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд.41, кімн.402, тел. (0522) 36-13-35.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37636 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua