МЕНЮ


21 вересень 2007 - 16:18

Ганна ГЕРМАН: “НА ЦИХ ВИБОРАХ ПОЛІТИЧНИМИ ОПОНЕНТАМИ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ НА КАРТУ ПОСТАВЛЕНО ВСЕ”


Від такої поезії, зважаючи на реалії і статус гості, довелось переходити до прози.

На думку Ганни Герман, на цих виборах політичними опонентами Партії регіонів на карту поставлено все. У разі програшу вони навряд чи матимуть майбутнє, про яке мріяли, а тому в хід ідуть брехня, продажність, політики кидають останні ресурси на ці передвиборчі перегони, ніби вони живуть в Україні лише до тридцятого вересня й обіцянки можна буде не виконувати.

Стосовно того, чому сама так різко змінила поле діяльності, пані Ганна зазначила, що вона не обирала політику – політика обрала її. А вибір нею Партії регіонів зумовлений тим, що ця політична сила, на відміну від інших, дотримується своїх обіцянок. Окрім того, за словами Ганни Герман, вона прийшла у партію, розуміючи, що на Сході України замало українського. Тому своєю присутністю в Партії регіонів уродженка Львівщини планує зробити усе можливе, аби роз’єднана сьогодні Україна нарешті об’єдналася.

Отож політика для неї – це можливість зробити більше для українців, вона так само дає їй душевну сатисфакцію, як колись журналістика. Щодо свободи слова в нашій державі, то, на думку Ганни Герман, сьогодні, в умовах такої свободи, варто, як ніколи, відповідально ставитися до продукування інформації. Особливо це стосується представників ЗМІ. Маючи підтвердження отриманого факту, як мінімум, із трьох джерел, журналіст може бути абсолютно спокійний за свій матеріал, адже в разі можливого позову жоден суд не притягне його до відповідальності. В іншому випадку варто добре подумати, аби уникнути можливих неприємностей.

Про що йшла мова на зустрічах із виборцями у Новоукраїнці? Тамтешні люди ставили дуже конкретні запитання, хотіли дізнатися, яким чином вона особисто зможе допомогти. Таких проблем набралось чимало. Наприклад, зв’язківці прийшли і відрізали радіо, хоча за нього заплачено наперед. Може, у загальноукраїнському масштабі ця проблема видасться дріб’язковою, але для конкретних людей їхня кривда є найболючішою.

Окрім того, жителі Новоукраїнки підняли ще кілька місцевих проблем і народний депутат Герман запевнила, що представники Партії регіонів тут, в області, зможуть їх вирішити.

А от для кіровоградців наболілою проблемою є статус міста як зони з особливими екологічними умовами. Про це вже йдеться не один рік, і за цей час лунало багато обіцянок – і від кандидатів, і від депутатів, і від високопосадовців. Однак далі розмов справа не пішла. Чи можна сподіватись на таку допомогу з боку Ганни Герман?

Оскільки гостя, як сама чесно зізналася, не дуже обізнана з цією проблемою, допомогти їй вирішив присутній на засіданні прес-клубу народний депутат минулого скликання від Партії регіонів Юрій Каракай. Він зазначив, що Кабінет Міністрів прийняв програму, якою передбачалися відновлення потужностей шахт, з одного боку, та активізація заходів екологічної безпеки, з іншого. Однак Президент цю програму призупинив…

Ганна Герман підтвердила, що проблема уранових териконів у Кіровограді – це перше, про що вона говорила зі своїми колегами після приїзду до міста. Вона пообіцяла проконтролювати, як далі йтимуть справи з вирішенням цієї важливої для кіровоградців проблеми.

Коментуючи соціальні ініціативи Партії регіонів, Ганна Герман зазначила, що над кожним пунктом у програмі партії, над розрахунками фінансування цих ініціатив дуже багато сперечалися і працювали фахівці. Тому вони не є голослівними.

Згадували на прес-конференції й ініціативу Партії регіонів з проведення референдуму. Найважливішим питанням Ганна Герман вважає виборність голів обласних та районних державних адміністрацій. Адже якщо голови обиратимуться на місцях, у разі невиконання ними своїх обов’язків, буде можливість знімати їх з цих посад без погодження з високими посадовцями із Києва.

Щодо статусу російської мови як другої державної, то пані Ганна зазначила, що сьогодні Україна двомовна і закривати очі на цю проблему не можна, а тому люди самі мають вирішувати, якою мовою їм говорити. Особисто Ганна Герман голосуватиме за українську.

Як уже згадувалось, вона родом зі Львівщини, отож цілком логічним був інтерес журналістів – на який результат виборів сподівається Партія регіонів у цій області? Відповідаючи на це запитання, колишній прес-секретар нинішнього Прем’єр-міністра наголосила, що завжди вірила у те, що Львів врешті визнає Віктора Януковича. Під час візиту влітку лідера Партії регіонів до цього міс- та, за словами Ганни Герман, його вітали тися- чі людей. Хоча, на її думку, – важливий не кількісний результат. Важливіше ставлення людей, сприйняття ними програми партії, важливо, щоб західна Україна розуміла: Партія регіонів не кидає слів на вітер і виконує обіцянки, а від того залежить розвиток усієї держави.

Образно кажучи, Віктор Янукович привіз до Львова на розвиток регіону дев’ять мільярдів гривень, незважаючи на те, що спочатку обласна рада відмовлялася прийняти ті гроші. Але врешті-решт визнала, що Львів потребує такого фінансування. То хіба це погано, коли дев’ять мільярдів будуть використані на вирішення місцевих проблем?

Зараз на всеукраїнських каналах постійно звучить інформація про те, що з першого січня 2008 року армія стане професійною і наших хлопців начебто уже не забиратимуть до Збройних сил. На запитання: "Як ви ставитеся до професійної армії, і наскільки реально перейти до неї вже з нового року?" – народний депутат відповіла:

– Я маю двох синів. І я не хочу, щоб вони йшли до тієї армії, яка є зараз. Бо там б’ють, вбивають солдатів, там їх не вчать, а перетворюють на рабів на офіцерських дачах. Я не хочу, щоб українська армія складалася лише з тих дітей, в яких немає можливості відкупитися від армії. Українська армія сьогодні – це армія нещасних дітей, ганебна армія. І ганебні міністр, влада, які це допустили. Раніше в селі для хлопця було ганьбою не піти в армію, за нього не хотіли йти заміж дівчата, а зараз – все навпаки. Треба або повертати честь армії, або її розпускати. Армія (неважливо, професійна чи ні) буде доброю тоді, коли в ній служитимуть діти міністрів, діти президента. Хоча, очевидно, – зазначила Ганна Герман, – армія все ж мусить бути за контрактом. Але навряд чи можливо зробити це до нового року. Армія – надто поважна інституція. І якщо політики проголошують про щось в останні дні лише для того, аби "хапнути" якісь відсотки, то я буду тільки пишатися тим, якщо Партія регіонів тих кілька відсотків втратить. Але казатиме людям правду.

Оксана ПОСТОЛАТІЙДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38841 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua