МЕНЮ


24 лютий 2015 - 14:50

Герої не вмирають


Більше року тому в Україні розпочалася Революція гідності – масовий протестний рух. Його кульмінацією стали трагічні події 18 – 21 лютого. Тоді влада застосувала проти мирних громадян зброю, внаслідок чого загинуло більше ста людей. Це була ціна, яку заплатила Україна за прагнення змінитися на краще.

Дні й ночі з листопада 2013-го по лютий 2014-го назавжди вкарбуються в нашу історію. Україна вийшла на барикади за свою честь і гідність, за право бути вільним народом. Минув рік вдтоді, як Україна, у тоді ще мирний час, почала втрачати своїх кращих синів. Їх нарекли небесною сотнею – тих, хто впав на барикадах, загинув від катувань, був розстріляний снайперами. Найстаршому з них було 83, наймолодшому – 17. Серед них були і три жінки...

Звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли, на Євромайдан, щоб відстояти своє право на мрію. Учителі та студенти, підприємці та журналісти, вчені та академіки, художники та музиканти, громадські діячі та прості робітники. Люди, які мешкали у різних куточках України. У їхніх серцях жили віра, надія та любов. Віра у перемогу добра над злом, правди – над кривдою. Надія на краще майбутнє для своєї країни, своїх дітей. Любов до України, справжніми синами якої вони були, є і будуть. Їхню справу продовжують ті, хто сьогодні захищає територіальну цілісність та незалежність України на її Сході.

Кіровоградщина втратила під час тих кривавих подій свого земляка – Віктора Чміленка. Віктор був справжнім патріотом своєї Батьківщини, борцем за справедливість, мав активну громадянську позицію. Брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року. Протягом 2005 – 2006 років збирав спогади про Голодомор серед жителів сiл Бобринецького району. Всі матеріали були передані до Бобринецького краєзнавчого музею.

У ці дні в Кіровограді відбувається ряд заходів зі вшанування Героїв небесної сотні. Так, в обласних краєзнавчому музеї, бібліотеці для дітей ім. Гайдара проведено вечори-реквієми пам’яті Героїв. Учора на розі вулиці Чміленка та площі Героїв Майдану відкрито меморіальну дошку Віктору Чміленку. В художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна сьогодні відкриється фотовиставка "Революція гідності. Хроніка подій". А в картинній галереї Петра Оссовського в цей день можна буде переглянути документальні фільми та відеоматеріали про трагічні події на Майдані в лютому 2014 року. Також сьогодні буде розгорнуто фотовиставку на площі Героїв Майдану, о 12-й годині відбудеться покладання квітів до пам’ятного знака Героям небесної сотні, а о 17-й годині тут розпочнуться панахида та мітинг. О 19-й годині громадськість збирається запустити в небо ліхтарики в пам’ять про загиблих. Вшанування розстріляних на Майдані відбуваються у навчальних, позашкільних та бібліотечних закладах Кіровограда.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38887 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua