14 грудня 1986 року завершилося спорудження саркофага над зруйнованим унаслідок вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
Кропивничани – ліквідатори аварії на ЧАЕС, вдови загиблих чорнобильців, представники влади та громадськості – пройшли пам’ятною ходою від площі Героїв Мaйдaну до пaм’ятникa Жертвaм Чорнобиля. Завершилася вона мітингом та покладанням квітів до монумента.
До ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС зі словами вдячності за порятований світ звернулися голова ОДА Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов.
– Ми не забудемо, якою гіркою ціною врятовано не лише Україну, а й майже всю Європу, – підкреслив Андрій Табалов. – Серед тих, хто виконував різні роботи з ліквідації наслідків техногенної аварії, були й наші земляки. Дякуємо вам за героїзм, відданість, мужність, які ви проявили в тих екстремальних умовах, не шкодуючи власного життя і здоров’я, щоб якнайшвидше подолати наслідки трагедії. Влада докладатиме всіх зусиль, щоб зробити ваше життя комфортнішим.
Виступили на мітингу й свідки та учасники тих подій, вдови ліквідаторів.
Андрій Табалов вручив цінні подарунки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Олександру Москалюку, Вадиму Радіну та Ігорю Філіпенку. Також ліквідаторів відзначено грамотами облдержадміністрації та обласної ради.
А напередодні, 13 грудня, чорнобильців вшановували у міській раді. Заступник міського голови Наталія Дзюба вручила грошову допомогу, виділену з міського бюджету, 367 ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС.
Привітали ліквідаторів і голова Фортечної районної в місті Кропивницькому ради Олександр Кришко та голова Подільської районної в місті Кропивницькому ради Руслан Фросіняк. Поділився спогадами про спільне з чорнобильцями минуле та прочитав їм вірша, присвяченого ліквідаторам з Кіровоградщини, їхній побратим, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, переселенець із зони відселення Леонід Гришков. А ще для них виступили юні й дорослі артисти зі школи № 31 та камерний квінтет «Мініатюра» з музичної школи № 3.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА