МЕНЮ


28 сiчень 2019 - 09:07

Голос Фейсбуку


Тетяна Бородіна,
ГО «Серця матерів Кіровоградщини»

Звертаюся до керівництва СБУ в нашій області! Прийміть мою заяву!

Хочу наголосити на тому, що митрополит УПЦ МП Іоасаф у своїх промовах до мирян веде антидержавницьку і антиукраїнську пропаганду, наголошує на тому, що в Україні зараз ведеться геноцид проти народу! Вкладає в голови людям інформацію, що зараз нібито силою відбирають у громад храми, а мирян виганяють на вулицю! Що вони, миряни, є “страстотерпивцями” і повинні зараз якнайтісніше об’єднатися у боротьбі проти тих, хто хоче їх “гонєній” ... Чи ж це не провокація чистої води, замішана на тотальній брехні та маніпуляціях?!

Дмитро Сінченко,
фрілансер

Отже, що відбулось. Кропивницький міський голова Андрій Райкович публічно заявив про своє бажання, як голови ГО “Єлисаветградське православне товариство” і як благодійника, на чиї кошти була збудована церква на Новомиколаївці, щоб громада збудованого храму перейшла з РПЦ в ПЦУ. Через 1,5 години після публікації звернення на його сторінці в ФБ, у цьому храмі розпочались “збори релігійної громади”, за участі єпископа РПЦ Іоасафа та інших попів з обласної єпархії. За свідченнями місцевих і за моїми спостереженнями (я раніше писав розслідування про роботу церков МП, зокрема і про цю, і в процесі збору матеріалу часто там бував), постійних прихожан там не більше 15 чоловік, однак на “збори” зібралось близько 150. Частина з них (тих, кого попи вважали частиною громади) жили в інших районах міста і відвідували інші храми, а отже, мали би належати до інших громад. Мені (і не тільки мені, а і багатьом іншим патріотичним активістам) про позицію мера і про те, що в церкві щось має відбуватись, повідомив один із її прихожан, тому я туди приїхав. Так от, вони зібрались, побачили “чужих”, почали вимагати залишити приміщення. В наш бік одразу полетіли стандартні звинувачення зі всіх боків “бандєравци”, “панаєхалі с западнай”, “гаварі па-русскі, ти в масковскай церквє”, “ти чьо сюда пріпьорся” і т.д. Потім вони вивели на сцену дітей, які почали плакати, бо в них ніби забирають церкву. Далі вони зробили “перепис своїх”, яких назвали “релігійною громадою храму”, і проголосували рішення – залишитись в РПЦ. На завершення московський піп зробив оголошення про те, що всіх, кому треба, чекає транспорт.

Я сподіваюсь, що Андрій Райкович дійсно бажає передати храм у канонічну Православну церкву України, і якщо це дійсно так – то він це зробить.

Олена Сінченко,
громадська активістка

Ви Іоасафа чули? Його “паству”, яка кричала на україномовних людей “біндєравци”? Чи може ви не знаєте, що вони моляться за гундяєва кожну службу? Чи може ви не знаєте, що вони не визнають Росію агресором? Про що ви зараз? Чи вам мало історій з відмовами відспівувати наших хлопців.

Ірина Завражна,
кропивничанка

Москальську церкву можна тільки заборонити в Україні, як терористичну організацію. Це моя особиста думка. Знаю, що зробити це важко. Але треба знайти шляхи це зробити. Інакше вони будуть спонукати прихожан до непокори владі.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38129 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua