МЕНЮ


22 листопад 2019 - 13:42

Голос громади і дії депутатів


19 листопада депутати міської ради Кропивницького зібрались на дев’ятнадцяту сесію. Вже за усталеною традицією, перед початком засідання мешканці міста мають можливість донести до депутатів і всієї громади обласного центру важливу, з їхньої точки зору, інформацію.

Говорить громада

Зокрема, мешканка селища Нового Алла Свінціцька висловила з трибуни міської ради незадоволення тривалим процесом приєднання їхньої громади до Кропивницького. До речі, у проєкті порядку денного дане питання вже значилось.

А під час виступу громадянина Медведєва, який нарікав на те, що червоно-чорний прапор вивішують перед будівлею міської ради, відбулась сутичка між ним та депутатом-свободівцем Сергієм Капітоновим. Не залишився осторонь таких випадів з боку певної частини громадян і учасник АТО Роман Малина, який запропонував відвезти невдоволених червоно-чорним стягом на флагштоці на лінію розмежування, щоб вони побачили на власні очі, що зробив так званий братній народ на Донбасі, а якщо і це не подіє, то «чемодан, вокзал …»

Мали слово і громадяни, які того ранку перед будівлею міськради організували пікет проти продажу землі. Представники «Лівої опозиції» закликали депутатів протидіяти намірам центральної влади відкрити ринок землі сільськогосподарського призначення.

Фракція – нова, депутати – старі

Після відкриття сесійного засідання міський голова Андрій Райкович оголосив про те, що в міськраді сформувалася депутатська фракція «Опозиційна платформа – За життя». До неї увійшли депутати, які раніше представляли фракцію «Опозиційний блок», а саме Анна Ніжнікова, Лілія Матяшова, Анатолій Ларін, Олександр Рокожиця, Максим Линченко.

Гроші є!

Міська рада Кропивницького внесла зміни до бюджету міста на 2019 рік. Це стало можливим завдяки збільшенню доходів міського бюджету і виділення додаткової освітньої субвенції.

Як повідомила начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова, на підставі розпорядчих документів Кабінету Міністрів України та обласної державної адміністрації залучені додаткові кошти державних цільових субвенцій, а саме по управлінню освіти очікується збільшення освітньої субвенції на 19 мільйонів гривень для оплати праці педагогічних працівників загальноосвітніх закладів освіти.

За рахунок збільшення доходів бюджету міста передбачається збільшення видатків управлінню освіти на 5,5 мільйона гривень на поточні та капітальні ремонти систем опалення закладів освіти та управлінню охорони здоров’я – на 13 мільйонів гривень на заробітну плату, оплату енергоносіїв та забезпечення пільгових рецептів.

– На засіданні уряду прийнято рішення щодо розподілу резерву медичної субвенції та доручено облдержадміністраціям у тижневий термін розподілити ці кошти, – підкреслила Любов Бочкова. – На Кіровоградську область передбачено 18,7 мільйона гривень. На даний час готується розпорядження голови облдержадміністрації, де бюджету Кропивницького передбачать додаткові кошти медичної субвенції, орієнтовно – 12,3 мільйона гривень, з них на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 2,4 мільйона гривень, лікування хворих методом гемодіалізу – 2 мільйони гривень та на заробітну плату медичним працівникам закладів міста – 7,9 мільйона гривень.

Андрій Райкович закликав не спекулювати на питаннях великої заборгованості зарплат лікарям.

– Питання про виплату заробітних плат медикам ми вирішуємо, – наголосив Андрій Райкович. – Держава виконує взяті на себе зобов’язання. Ми готові за необхідності підставити уряду плече.

Також понад 30 мільйонів гривень додатково виділено головному управлінню житлово-комунального господарства. Ці кошти витратять на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду (11,9 мільйона гривень), фінансову підтримку комунальних підприємств (12,8 мільйона) та на організацію благоустрою (6,2 мільйона гривень).

Додатково 10 мільйонів гривень одержить управління капітального будівництва міськради на реконструкцію будівлі для створення і функціонування ЦНАПу у форматі «Прозорий офіс».

Мешканці міста зможуть отримати більше матеріальної допомоги на вартісне лікування. На це за зверненнями депутатів міської ради та за пропозиціями міського голови передбачено додатково 1,2 мільйона гривень.

У той же час за зверненнями Подільської та Фортечної районних у місті рад на оплату праці працівникам управлінь соціального захисту населення буде збільшено субвенцію з бюджету міста на 1,9 мільйона гривень.

Звернулись до Кабміну

Для своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати медичним працівникам депутати міської ради звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням збільшити медичну субвенцію Кропивницькому на 2020 рік до 33,98 млн грн.

Управлінню охорони здоров’я міської ради як головному розпоряднику бюджетних коштів доведено граничні показники видатків медичної субвенції (І квартал 2020 року) у розмірів 46,6 мільйона гривень, що на 9,7 мільйона менше від фактичних видатків відповідного періоду 2019 року.

Враховуючи зростання посадових окладів у 2020 році на 9,4 відсотка та мінімальної заробітної плати на 13,2 відсотка, затверджений обсяг видатків по медичній субвенції для Кропивницького покриває потребу у видатках на оплату праці на 57,8 відсотка. Незабезпеченість галузі у І кварталі 2020 року у видатках на заробітну плату з нарахуваннями становить 33,98 мільйона гривень.

Непроста ситуація склалась і у освіті. Депутати наполягають збiльшити освiтню субвенцiю нa 2020 piк. Бюджету міста передбачено освітню субвенцію 333,6 мільйона гривень, що на 13,2 відсотка більше, ніж у 2019 році. Але в даному збільшенні освітньої субвенції враховано лише підвищення мінімальної заробітної плати з першого січня 2020 року. Доведений обсяг освітньої субвенції на 2020 рік на 187,3 мільйона гривень грн менший за прогнозовану потребу.

Ще один крок до об’єднання

Міська рада підтвердила свою позицію щодо приєднання територіальної громади селища Нового до обласного центру і затвердила текст спільного меморандуму про гарантії територіальної громади міста Кропивницького територіальній громаді селища Нового у разі приєднання селища до Кропивницького.

– Меморандум не має терміну дії та стане дійсним з моменту його підписання сторонами, – зазначила директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради Маріанна Морква. – Обидві сторони визнають необхідність приєднання територіальної громади смт Нового до територіальної громади міста обласного значення Кропивницького та об’єднують свої зусилля у сприянні законним інтересам двох громад.

Відповідно до прийнятого рішення, територіальна громада селища Нового, яка представлена Новенською селищною радою в особі селищного голови Сергія Денисенка, зобов’язується у разі підписання сторонами меморандуму прийняти рішення про згоду на добровільне приєднання територіальної громади селища Нового до територіальної громади міста обласного значення Кропивницького та вжити усі можливі заходи для його прискорення. У свою чергу територіальна громада міста Кропивницького, яка представлена міською радою міста Кропивницького в особі міського голови Андрія Райковича, зобов’язується дотримуватись низки зобов’язань. Зокрема, залишити у складі селища Нового ЗОШ № 37, ЗОШ № 10, ДНЗ № 16, ДНЗ № 74, дитячу школу мистецтв, школи естетичного виховання «В гостях у казки», ЦДЮТ «Центр-Юність» з умовою категоричної заборони закриття. Залишити бібліотеку-філію № 17 міської централізованої бібліотечної системи Кропивницького. Забезпечити надання якісної, доступної та ефективної медичної допомоги громаді селища Нового структурними підрозділами закладів охорони здоров’я, а саме: первинної медичної допомоги – амбулаторією загальної практики сімейної медицини № 7 та вторинної – амбулаторно-поліклінічної, медичної допомоги - поліклінічним відділенням № 3.

Сприяти виділенню із обласного бюджету коштів на реконструкцію водогону.

У селищі Новому в обов’язковому порядку будуть працювати абонентські відділи КП «Теплоенергетик» та ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Не буде чинитися перешкод діяльності магазинів, торговельних точок підприємців селища Нового. Крім того, селище буде долучене до міської програми «Безпечне місто», на його території не допустять будівництва сміттєпереробного заводу, а питання вивезення твердих побутових відходів буде вирішене. Капітальні та поточні ремонти доріг на території селища Нового проводитимуться щороку. Місто бере також на себе зобов’язання створити на території селища місцевий центр надання адміністративних послуг або створити віддалені робочі місця ЦНАПу у форматі «Прозорий офіс».

У разі приєднання Новенської селищної територіальної громади до територіальної громади Кропивницького залишити право обрання старости, якого включать до складу виконавчого комітету міської ради. На території селища залишаться мінімум два виборчих округи для обрання депутатів до міської ради. Державна субвенція, яка виділятиметься на розвиток ОТГ буде розподілятися пропорційно і направлятися на реалізацію інвестиційних проєктів з розвитку інфраструктури селища. Мешканці селища Нового будуть забезпечені громадським транспортом, існуюче транспортне сполучення буде збережене. Також місто сприятиме добудові гуртожитку, введенню в експлуатацію п’ятиповерхової будівлі гуртожитку по вул. Металургів, 15, який перебуває у комунальній власності Новенської селищної ради, та будівництву багатоповерхових житлових будинків. У селищі буде зведено сучасний концертний комплекс «Амфітеатр», облаштовано глядацькі місця для бейсбольного стадіону.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41203 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua