МЕНЮ


26 квiтень 2012 - 15:09
Головне завдання - зберегти автентичність споруд

Відновленню історичного вигляду вулиці Дворцової та пам’яток архітектури, які її прикрашають була зустріч першого заступника міського голови Василя Дзядуха з власниками та балансоутримувачами споруд, які розміщені на цій центральній вулиці міста. Участь у заході взяли і начальник управління містобудування та архітектури – головний архітектор Кіровограда Вадим Мездрін та начальник відділу охорони культурної спадщини облдержадміністрації Надія Лісняк.

Василь Дзядух наголосив, що завдання міської ради – зберегти автентичність архітектурного вигляду вулиці, щоб вона стала справжньою перлиною обласного центру.
На цьому також зупинилась у своєму виступі й Надія Лісняк, зазначивши, що власники будівель повинні не просто утримувати їх у належному стані, а всі майбутні будівельні роботи обов’язково мають узгоджуватись із відділом охорони культурної спадщини. Жодні зміни зовнішнього вигляду будинків, які є пам’ятками архітектури, забороняються, а з огляду на майбутні відновлювальні роботи потрібно обов’язково замовляти реставраційне завдання, в якому будуть враховані всі деталі аж до кольорової гамми фасадів, архітектурного декору тощо. Забороняється також встановлювати металопластикові вікна та двері – лише дерев’яні, а віконні ролети також мають мати колір дерева.

Власники споруд мають також дотримуватись і законодавства про рекламу, адже вже зараз маємо її перенасичення у центральній частині міста, і невдовзі будуть вживатись заходи щодо її демонтажу в разі невідповідності вимогам розташування, зовнішнього вигляду та змісту.

Натомість присутні на нараді представники малого та середнього бізнесу, об’єкти господарювання яких знаходяться в історичних приміщеннях наголошували на тому, що з настанням літнього сезону вникають питання щодо облаштування літніх майданчиків відпочинку. Не завжди дії власників кафе узгоджуються із сусідніми комерційними закладами. Виникають конфлікти. Тому Василь Дзядух наголосив, що міська влада не відгороджується від проблем підприємців та буде всіляко сприяти у вирішенні не лише конфліктних питань, а і допомагати розвиткові бізнесу.

Щоб вдихнути нове життя у вулицю Дворцову потрібно подбати і про організацію руху громадського транспорту на вулицях, що є перпендикулярними до неї, облаштування парковок для приватного транспорту.
– Це загальна проблема для нашого міста, – зазначив перший заступник міського голови. – Невдовзі ми будемо корегувати генеральний план міста, що дозволить певною мірою розв’язати транспортне питання. А поки місто знаходиться у транспортному колапсі. Наприклад, вулицею В’ячеслава Чорновола за годину проходить 531 одиниця транспортних засобів. А реконструкція Театральної площі виявила проблему неможливості під’їздів до неї, облаштування парковок тощо. Тому ми зацікавлені у конструктивному діалозі не лише з фахівцями-проектувальниками, а і з представниками громади.

Також міський очільник звернув увагу присутніх і на збереження зелених насаджень, облаштуванні клумб тощо.

Зараз же міська влада спрямувала свої зусилля на відновлення таких пам’яток архітектури, як споруда по Дворцовій,6-а, будинку за номером 16/17 та інших. В програмі «Центральний регіон-2015» закладено кошти на замовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію приміщення музично-педагогічного факультету КДПУ ім. В.Винниченка. А з наступного року планується розпочати реставраційні роботи.

Загалом же Кіровоград – єдиний з обласних центрів України, який вирізняється своєю архітектурною автентичністю і завдання, як місцевої так і обласної влад зберегти ті пам’ятки архітектури, які й сьогодні милують око кіровоградців та гостей міста.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.70984 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua