МЕНЮ


18 грудень 2015 - 18:29

Гори, гори, ясно!


Щодня працівники КП "Міськсвітло" виїжджають за тими чи іншими адресами, поступово відновлюючи мережі зовнішнього освітлення в Кіровограді. Так, зараз вони усувають аварії на вулицях Шульгіних, Кавалерійській, Світлій та провулку Кропивницького біля будинку № 35, здійснюють капітальний ремонт мереж на вулицях Васнецова та Кропивницького. Особлива увага приділяється запровадженню енергоощадних технологій, що дозволяє значно знизити витрати електроенергії тощо.

Так, нещодавно, на площі Героїв Майдану спеціалісти КП “Міськсвітло” встановили 45 сучасних енергоощадних люмінесцентних ламп, які дають більше світлового потоку, але при цьому меншої потужності. Це обійдеться для міського бюджету вп’ятеро дешевше, ніж було раніше.

– Роботи з відновлення зовнішнього освітлення не припиняються ні на день, – каже директор КП “Міськсвітло” Дмитро Тоток. – Аварійних адрес у місті вистачає, та й кіровоградці мало не щодня нагадують, де потрібно освітити вулиці – зараз день короткий, а їм же треба ввечері дістатися додому з роботи, привести дітей зі школи.

Чекає кіровоградців і сюрприз, так би мовити, під ялинку. За кошти міського бюджету були закуплені нові світлодіодні прикраси для головної кіровоградської зеленої красуні. Також веселими вогнями закликатимуть малечу до розваг і фігури у людський зріст Діда Мороза та Снігуроньки.

Окрім краси, нова святкова ілюмінація дасть місту кілька десятків тисяч економії бюджетних коштів, спрямованих на оплату електроенергії. Дмитро Тоток розповів, що вона була придбана на іллічівському заводі “Люм’єр” , який виробляє світлотехнічну продукцію. Це єдине таке підприємство в Україні.

– Ці гірлянди – енергоощадні, – розповів Дмитро Анатолійович. – Вся енергопотужність ялинки сягатиме лише 1-1,5 кВт. Для порівняння: це освітлення одного під’їзду дев’ятиповерхівки. Буде ще й Дід Мороз, який порадує дітей та дорослих сюрпризами. Словом, дійство буде надзвичайним. А старі новорічні гірлянди ми використаємо для прикрашання ялинок на площі біля міської ради. Це також буде по-святковому незвичайно та цікаво... За дорученням міського голови ми підготували проект програми відновлення зовнішнього освітлення в обласному центрі на наступний рік. По цінах нинішнього року – це близько шести мільйонів гривень. Ми визначили перелік вулиць (загальна протяжність 40 кілометрів), які найбільше потребують освітлення. На що отримали зауваження, що програму варто було б розрахувати на п’ять років та перелік вулиць значно розширити і поступово рухатись вперед. Тож є над чим працювати.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34781 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua