МЕНЮ


19 квiтень 2011 - 13:20

Грип пішов - прийшла краснуха


У підручниках із дитячих інфекційних хвороб для студентів медичних інститутів написано, що краснуха є одним із найлегших інфекційних захворювань і може бути цікавою «лише з точки зору диференціальної діагностики з кором». Однак якщо у дітей у 90 відсотків випадків краснуха протікає досить легко, то у підлітків та дорослих – важче. Особливо ж небезпечна ця недуга для вагітних жінок, оскільки може призвести до інфікування плоду і, як наслідок, ураження його різних органів (зору, серцево-судинної системи, слуху).

– Краснуха, яку ще називають червоничкою, багряницею, – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується явищами помірної загальної інтоксикації, збільшенням потиличних і шийних лімфатичних вузлів, появою висипань на шкірі, – пояснює завідуюча епідеміологічним відділом Кіровоградської міської санепідстанції Наталя Дьяченко. – Сприйнятливість до краснухи висока, найчастіше хворіють діти і підлітки, особи до 20 років становлять близько 90 відсотків хворих. Особливо небезпечна хвороба для жінок у першому триместрі вагітності, бо вірус здатен проникати від вагітної до плоду (через плаценту), і можливе народження дітей з різними дефектами розвитку.

Збудник захворювання – вірус, який малостійкий у довкіллі: дуже чутливий до підвищення температури, сонячного світла, висихання. Швидко знешкоджується хлоровмісними розчинами. Джерело збудника – людина, хвора на явну або приховану форми краснухи, яка заразна наприкінці інкубаційного періоду (середній інкубаційний період 16 – 21 доба) і протягом двох – п’яти діб після появи висипань. Хворі з прихованою формою найбільш небезпечні для поширення інфекції, тому при перших симптомах захворювання – підвищенні температури тіла, одномоментному дрібному висипанні по всьому тілу, червоному зіві, гіперемії слизових оболонок очей – необхідно звертатися до лікаря для своєчасного лікування та ізоляції хворих.

Передається краснуха під час кашлю, чханні, розмові, а ось через предмети побуту віруси через нестійкість не передаються. Тож найкращий засіб профілактики – провітрювання приміщень, вологе прибирання кімнат. Вагітні повинні уникати контакту з хворими.

Ефективним засобом захисту є щеплення проти краснухи. Відповідно до наказу МОЗ України, профілактичні щеплення проводяться планово одразу проти трьох інфекційних захворювань: кору, епідпаротиту та краснухи. Щеплення роблять дітям у віці 12 місяців, у шість років – шляхом одноразового введення комбінованої вакцини та в 15 років дівчатам – вакциною проти краснухи.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41554 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua