МЕНЮ


12 травень 2017 - 08:41
Громада сподівається, що депутати почнуть працювати

Ось уже кілька сесійних засідань поспіль група депутатів міської ради Кропивницького – представники фракцій ВО "Батьківщина", "Самопомочі", "Радикальної партії Олега Ляшка" та частина фракції "БПП "Солідарність" – бойкотують роботу ради, вимагаючи включити до порядку денного питання так званого меморандуму, який вони склали. Засідання наступної, дев’ятої сесії міської ради Кропивницького призначено на 16 травня. Вимоги, вказані у меморандумі, є в порядку денному. Тож чи прийдуть депутати, чи почнуть працювати, як того вимагає громада? Керівництво міської ради сподівається, що так.
– У жителів міста накопичилося чимало запитань до місцевого самоврядування, вони важливі, пов’язані з життєдіяльністю міста, – підкреслив у коментарі “ВГ" міський голова Андрій Райкович. – Тому люди завжди чекають сесій. Вони довіряють депутатам, владі. І ми не маємо права ігнорувати їхні інтереси, побажання. Я як міський голова роблю все, щоб сесія відбулася, щоб депутати почали працювати ефективно і професійно, приймали значимі для громади рішення. Однак, на жаль, до сьогодні жоден із представників політичних сил, які блокують роботу ради, не прийшов на переговори, всі мої запрошення не сприймаються. Причому ця ж група депутатів звинувачувала мене, що я їх не чую. Це не так, я її чудово чую. У мене своя позиція стосовно висунутих вимог, я її неодноразово озвучував, однак я вніс ці вимоги до порядку денного. Тепер справа за депутатами – підтримають вони їх чи ні. Я сподіваюсь на конструктивізм, взаєморозуміння, на те, що народні обранці не почнуть знову гратися в політику, адже зараз час займатися саме економікою. До порядку денного включено надзвичайно важливі питання. Серед них – про землевідведення та надання дозволу на використання надр урановій шахті. Ми повинні висунути свої вимоги до шахти стосовно заходів, які б мінімізували вплив продуктів її діяльності на екологію та здоров’я людей. Це надзвичайно важливе питання з огляду на рівень онкозахворюваності в обласному центрі. Інших важелів впливу на це підприємство ми не маємо, то коли, як не зараз, висувати свої умови, якщо дія дозволу подовжуватиметься на десять років? Стосовно сесії гарантую: я буду на своєму робочому місці. Я готовий до ефективної роботи, працюватиму відповідно до регламенту, нормативно-правової бази, законів України. Закликаю всіх депутатів теж плідно попрацювати.
До слова, на цьому сесійному засіданні міська влада планує надати одноразову адресну грошову допомогу 326 тяжкохворим кропивничанам. Про це йдеться у відповідному проекті рішення, який розміщено на сайті міськради. Згідно з проектом, загальна сума, яку планують виділити, – 1 413 700 гривень. Тож секретар міської ради Андрій Табалов вважає, що це стане своєрідним екзаменом для депутатів, які не ходять на сесії. Буде зрозуміло, що для них важливіше – власні політичні амбіції чи життя кропивничан, які потребують негайної допомоги?
– Я завжди закликав і закликаю всіх депутатів приходити на сесії і працювати. Вже кілька місяців все місто бачить, як одні обранці сумлінно працюють у сесійній залі, а інші туди навіть не ходять. У мене, є побоювання, що і на це сесійне засідання "бойкотувальники" не прийдуть. Серед багатьох питань є одне надважливе – грошова допомога тяжкохворим людям. 326 кропивничан мають надію лише на нас. Багато депутатських звернень про допомогу тяжкохворим надійшло якраз від депутатів, які блокують сесії. Тож я вважаю, що саме це засідання має стати справжнім екзаменом для всіх депутатів і показати всьому місту: що важливіше: людське життя тяжкохворої людини чи політичні амбіції окремих депутатів? Адже тяжкохворі люди чекати не можуть: для них важлива кожна секунда, – зазначив у коментарі "ВГ" секретар міської ради Андрій Табалов.
Олена ВЕЛИКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 1.8649 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua