МЕНЮ


15 лютий 2019 - 08:54

Громадська рада ініціювала обговорення питання приєднання селища Нового до Кропивницького


Відбулося чергове засідання громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Кропивницького. Першим питанням порядку денного став звіт голови громадської ради Леоніда Лузана за 2018 рік. Члени громадської ради здійснили ротацію керівного складу ради – обрали першим заступником голови Миколу Гречуху замість Дмитра Яковенка. Емоційні дискусії викликало обговорення питання приєднання селища Нового до Кропивницького.

– Це питання розглядалося ще на початку нашої каденції. Проте у 2018 році змінилося законодавство України, тому об‘єднання з містом не може бути, можна говорити лише про приєднання. Ці дві адміністративно-територіальні одиниці дуже різні за фінансовими показникам та бюджетними характеристиками. Кропивницький фінансово самодостатній, а от селище не спроможне самостійно утримувати власну соціально-культурну інфраструктуру. Тому оптимістичним сценарієм вирішення проблем селища Нового є приєднання до обласного центру. Приєднання селища – це якраз той бюджетний варіант, яким необхідно сьогодні скористатися. Але цей логічний крок має зробити виключно громада, – наголосив секретар міської ради Андрій Табалов, який взяв участь у засіданні дорадчого органу.

Андрій Табалов спрогнозував, що обговорення питання приєднання селища Нового триватиме ще не один місяць і це є ознакою демократичних процесів, які відбуваються зараз у суспільстві.

У необхідності приєднання переконана і депутат міської ради від селища Нового Валентина Яремчук. Але для прийняття новенцями виваженого рішення має бути чітко роз’яснено усі плюси і мінуси такого кроку для обох громад.

Микола Гречуха запропонував розпочати широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо важливості приєднання селища до Кропивницького. Він переконаний, що приєднання дасть можливість скерувати фінансові потоки на розвиток Нового як частини міста.

Члени ради більшістю голосів підтримали рішення звернутися до міського голови, секретаря міської ради, депутатів з пропозицією організувати у Кропивницькому громадські обговорення з питання об’єднавчого процесу.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.66076 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua