МЕНЮ


10 серпень 2018 - 10:47

Громадська рада звітує


Минулої п’ятниці, третього серпня, в актовому залі міської ради Кропивницького за участі секретаря міської ради Андрія Табалова та керівників її виконавчих органів відбулося засідання громадської ради при виконавчому комітетові міської ради.
До порядку денного засідання увійшли звіти голови громадської ради Леоніда Лузана та голів комісій, затвердження плану роботи громадської ради на 2018 рік, внесення змін до регламенту її роботи, розгляд питань про збереження зелених насаджень у Кропивницькому, наведення ладу з розміщенням МАФів та інших об’єктів інфраструктури на території обласного центру та питання створення при комунальних підприємствах міської ради наглядових рад.
Досягнення й недоліки
Леонід Лузан розповів, що склад громадської ради при виконавчому комітетові міської ради міста Кропивницького було оновлено 12 квітня 2018 року, відтоді відбулись одне її засідання та 12 засідань правління. За його словами, громадська рада спрямувала 35 звернень до виконавчих органів державної влади, міської ради, КРУ, СБУ, органів прокуратури. Члени громадської ради провели робочу зустріч з головою обласної ради, на якій обговорили діяльність ОКВП «Дніпро – Кіровоград» та підвищення тарифу на водопостачання і водовідведення в Кропивницькому. Зі зверненнями громадян працювали правління громадської ради та профільні комісії з ОСББ, захисту прав споживачів, житлово-комунального господарства, транспорту, охорони здоров’я і освіти.
Представники громадської ради беруть активну участь у діяльності робочої групи з розвитку відкритих даних міської ради Кропивницького. На своєму засіданні члени групи ознайомилися з результатами аудиту міської ради та визначили пріоритетні набори даних для оприлюднення. За сприяння громадської ради проведено низку національно-патріотичних заходів. Її члени взяли участь в організації та проведенні заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Значну увагу громадська рада приділяє національно-патріотичному вихованню дітей та молоді, вирішенню проблем учасників АТО, людей з інвалідністю, збереженню зелених насаджень.
До членів громадської ради дослухалися під час засідань комісії з роботи громадського транспорту в Кропивницькому і під час організації конкурсу на обіймання посади головного лікаря міської лікарні швидкої медичної допомоги. Леонід Лузан також відзначив активну участь членів ради в загальноміських суботниках та ході на підтримку створення помісної української церкви.
Правління громадської ради забезпечило тісну співпрацю з профільними виконавчими органами міської ради, налагоджує міжнародні зв’язки: представник ради їздив у Литовську Республіку задля поглиблення взаємодії з громадськими радами при органах місцевого самоврядування Литви.
– У більшості питань діяльності громадської ради є повне порозуміння із секретарем міської ради, – зазначив Леонід Лузан. – Налагодження тіснішої та системної співпраці між міською радою та громадською радою максимально сприяє ефективному вирішенню актуальних питань життєдіяльності територіальної громади міста. При цьому ми формуємо свою діяльність з огляду на суспільну думку під час реалізації регіональної політики, активно здійснюємо передбачені консультативно-дорадчі функції в питаннях соціально-економічного та культурного розвитку обласного центру. Важливим завданням громадської ради є забезпечення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств…
У той же час у роботі громадської ради є й недоліки, звернув увагу Леонід Лузан. Зокрема, за його словами, не всі її члени беруть активну участь у роботі комісій, не всі комісії працюють належним чином (наприклад, через відсутність кворумів), а представники громадських організацій не пропагують діяльність громадської ради. Недостатню увагу вони приділяють також проведенню зустрічей з мешканцями мікрорайонів міста та висвітленню роботи ради в засобах масової інформації.
Долю наглядових рад вирішуватиме широке коло фахівців
та громадськості
На засіданні розглянули й інші питання. Зокрема, ішлося про збереження зелених насаджень на території міста. У цій дискусії активну участь взяли громадська активістка Надія Паливода і начальник головного управління ЖКГ міської ради Віктор Кухаренко.
Складним виявилося обговорення питання створення наглядових рад при комунальних підприємствах міської ради. Відповідний проект рішення міської ради представив один з його ініціаторів депутат міської ради Олександр Цертій. На його думку, створення наглядових рад суттєво сприятиме підвищенню ефективності діяльності комунальних підприємств, і для позитивного голосування в міській раді важливою є підтримка запропонованого проекту рішення громадської ради.
Голоси членів громадської ради з даного питання розподілилися таким чином, що їх не вистачило на підтримку жодного з варіантів: ні взяти до відома, ні підтримати, ні доручити правлінню опрацювати і внести власні пропозиції.
Своє розуміння ситуації зі створенням наглядових рад озвучив і секретар міської ради.
– Створення наглядових рад є нормальною європейською практикою, і саме європейці активно пропонують нам перейняти їхній досвід, але для України він не є панацеєю, – сказав Андрій Табалов. – Наприклад, наші комунальні підприємства «Теплоенергетик» і «Електротранс», аби працювати прибутково, мають використовувати реальні економічно обґрунтовані тарифи. Проте сьогодні вони отримують дотації з міського бюджету, і це є елементом соціальної політики. Я звертався до авторів проекту створення наглядових рад з проханням навести мені приклади їх успішної діяльності в Україні, але відповіді поки так і не отримав.
Крім того, на мою думку, впровадження наглядових рад суттєво не змінить системи організації контролю. Адже до ланцюга системи управління (комунальне підприємство – профільний виконавчий орган – профільний заступник міського голови – міський голова – міська рада) ми додамо наглядову раду, яку формують міський голова, міська рада. До неї мають входити три начебто незалежних члени, яких призначає спеціальна комісія, сформована тією ж міською радою. Тобто все знову замикається на міській раді…
Андрій Табалов переконаний, що проект рішення про створення наглядових рад не віднайшов належної підтримки депутатів саме через недостатню опрацьованість, брак інформації, те, що питань до такого рішення поки більше, аніж відповідей. На думку секретаря міської ради, дане питання не може бути вирішено за 15 хвилин під час засідання громадської ради, а має стати предметом широкого експертного обговорення.
Андрій Табалов запевнив членів громадської ради, що він ініціює додаткове його обговорення за участі ініціаторів проекту, депутатів міської ради, представників виконавчих органів, комунальних підприємств і громадськості. Це дасть можливість детально проаналізувати всі плюси і мінуси, отримати відповіді на всі виниклі запитання і прийняти збалансоване рішення.
Наш кор.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 1.88362 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua