МЕНЮ


2 липень 2018 - 10:59
Громадський бюджет – ефективний засіб діалогу між владою та громадою

Стан реалізації у Кропивницькому проекту «Громадський бюджет» став основною темою обговорення на апаратній нараді міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради у понеділок.
– Громадський бюджет – це, в першу чергу, інструмент прямої демократії, – наголосив директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Андрій Паливода. – Кропивницький вперше долучився до європейської практики громадського бюджету в 2017 році.
10 березня 2017 року було підписано меморандум про співпрацю між міською радою та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ щодо впровадження проекту «Громадський бюджет» у Кропивницькому.
Андрій Паливода підкреслив, що для успішного впровадження партиципаторного бюджетування департаментом економічного розвитку, торгівлі та інвестицій було розроблено і затверджено міською радою положення про громадський бюджет та програму його реалізації на 2017 – 2020 роки. У ході впровадження громадського бюджету виникла необхідність у створенні постійно діючого органу, який би оперативно вирішував усі проблеми, що виникають в процесі партиципаторного бюджетування. Тож у липні 2017 року була утворена координаційна рада з питань громадського бюджету, до складу якої увійшли представники громадськості, депутатів та виконавчих органів міської ради.
У 2017 – 2018 роках департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради організував три конкурси на найкращі народні проекти. Третій розпочато 1 квітня 2018 року, його результати заплановано оприлюднити 10 жовтня. Також Андрій Паливода звернув увагу на те, що кожного року фінансування громадського бюджету зростає: якщо у 2017 році на реалізацію проектів було передбачено три мільйони гривень, то цього року – вже 7 мільйонів гривень. Крім того, у конкурсі 2018 року виокремлено окрему категорію проектів – соціальні, спрямовані на поліпшення життєдіяльності та соціальної адаптованості людей з інвалідністю.
– На сьогоднішній день Кропивницький є першим містом в Україні, де виокремлено проекти соціального напрямку, – наголосив Андрій Паливода. – Передумовою цього стало те, що в процесі конкурсу 2017 року підтримувались переважно проекти, спрямовані на покращення благоустрою території міста, проведення культурно-мистецьких та спортивних заходів тощо. А от проекти, які мають соціальний напрямок, не були настільки популярними, оскільки розраховані лише на певну категорію людей. Кропивничани беруть активну участь у конкурсі проектів громадського бюджету. У 201 році їх надійшло 96, у 2018-у – 60. Не менш активні жителі обласного центру і в голосуванні.
На думку Андрія Паливоди, всі проекти були цікавими, креативними та корисними.
Серед проектів, які вже втілені в життя, Андрій Паливода назвав створення кінотеатру під відкритим небом, благоустрій скверу Покровського, арт-інсталяцію на вулиці Дворцовій, створення вільної Wi-Fi зони, шкільний марафон з роздільного збору відходів та інші.
– У Кропивницькому найбагатший і найвдаліший досвід впровадження проектів громадського бюджету, – наголосив Андрій Паливода. – Підтвердженням цього є запрошення до участі у ІІ Міжнародному форумі практиків партиципації «Громадський бюджет від А до Я». Захід зібрав понад 200 учасників та професійних модераторів з усіх міст України, де впроваджуються бюджети участі, а також гостей з Грузії, Молдови, Польщі та Великої Британії. Секретар міської ради Андрій Табалов, презентував наші досягнення на основній платформі форуму «Добрі практики громадського бюджету: український та міжнародний досвід».
Громадський бюджет є одним з ефективних способів комунікації міської влади з громадою міста та допомагає налагодити демократичний процес дискусії при прийнятті рішень щодо реалізації найбільш важливих проектів громадян за рахунок коштів міського бюджету, підкреслювалося на нараді.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.56431 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua