МЕНЮ


16 червень 2011 - 10:09

Кіровоград спостерігав за місячним затемненням


Кіровоградці нинішньої ночі мали змогу подивитися рідкісне природне явище - повне місячне затемнення. Темно-червоний диск Місяця спостерігали мільйони людей Європи, Африки, Центральної Азії, Австралії та Латинської Америки.

У ніч на четвер, 16 червня, було відзначено перше повне місячне затемнення 2011 року - небесне тіло цілком увійшло в тінь Землі. Місяць під час затемнення, втім, не зникає з виду повністю, а лише забарвлюється незвичайним кольором. Нинішнє затемнення також стало рекордним, найдовшим за майже 11 років - Місяць був повністю закритий тінню близько 100 хвилин.

У Європі спостерігачам не вдалося подивитися на затемнення з самого початку, тому що Місяць ще не встиг піднятися з-за обрію. А от у Східній Азії, Австралії та Нової Зеландії люди, навпаки, пропустили завершальну стадію затемнення, оскільки Місяць вже зник за горизонтом.

У хвилини затемнення сонячні промені як би огинають Землю, і Місяць в їх світлі набуває нового відтінку. Він стає червоним або мідним.

Кіровоградцям які спостерігали затемнення пощастило з погодою. Після декількох дощових днів небо було безхмарним і це природне явище можна було спостерігати без перешкод.

Тим із кіровоградців, хто пропустив нинішнє затемнення Місяця, залишається лише втішатися тим, що вже 10 грудня можна буде помилуватися наступним повним місячним затемненням.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38872 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua