МЕНЮ


16 лютий 2016 - 15:11

Кіровоградці братимуть участь в олімпійських та параолімпійських іграх


Наскільки в Кіровограді розвинена інфраструктура спортивних закладів, скільки дітей займаються різними видами спорту, які досягнення у наших спортсменів – про це йшлося на нараді у міській раді в понеділок.

Начальник відділу фізичної культури та спорту Сергій Колодяжний звітував про стан виконання програми розвитку фізичної культури і спорту Кіровограда на 2015 рік та перспективи розвитку галузі в 2016 році

Кожен четвертий учень – спортсмен

За словами Сергія Колодяжного, в обласному центрі повністю збережено інфраструктуру дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів, в яких займаються 4135 дітей – це близько 19 відсотків від загальної кількості школярів.

У Кіровограді культивуються 48 видів спорту, діють 48 спортивних клубів. Загалом, кожен четвертий учень Кіровограда займається тим чи іншим видом спорту, і це – найвищий показник в області. У звітному періоді в місті проведено 248 спортивних заходів, у яких взяло участь понад 23 тисячі осіб.

Спортивні досягнення

Протягом 2015 року у дитячо-юнацьких спортивних школах Кіровограда підготовлено одного майстра спорту міжнародного класу та шістнадцять майстрів спорту, 152 учні є членами збірних команд України або кандидатами до збірних з різних видів спорту.

Кіровоградські спортсмени, звернув увагу Сергій Колодяжний, стабільно демонструють високі результати на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Так, протягом 2015 року юні спортсмени міста взяли участь у 212 змаганнях різного рівня. 530 разів вони ставали переможцями та призерами всеукраїнських і міжнародних змагань.

Чемпіонами України стали 37 спортсменів, золоті нагороди Кубка України завоювали 8 атлетів.

Матеріально-технічна база удосконалюєтсья

Значну увагу в Кіровограді приділяють збереженню та реконструкції спортивних споруд, розвитку матеріально-технічної бази.

Функціонують 512 спортивних об’єктів, зокрема: 11 футбольних полів, 2 стадіони, 72 спортивні зали, 95 приміщень для занять фізкультурно-оздоровчою роботою, плавальний басейн, льодова ковзанка, 326 спортивних майданчиків.

Протягом року в місті збудовано 5 та модернізовано 7 спортивних майданчиків – як за бюджетні кошти, так і за підтримки благодійників. Зокрема, за гроші із міської казни збудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям у дитячо-юнацькій спортивній школі № 2 загальною вартістю 941,3 тис. грн.

Також виконувалися капітальні ремонти в дитячо-юнацьких школах, закуповувався спортивний інвентар (на це було витрачено більше 400 тисяч гривень), запроваджувалися енергозберігаючі технології. На нинішній рік заплановано капітальний ремонт будівлі стрілецького тиру ДЮСШ №3, яка не ремонтувалася ще з сімдесятих років минулого століття – це, до речі, єдиний тир в області.

Наші на олімпіадах

Сергій Колодяжний зазначив, що протягом 2016 року відбудуться знакові спортивні події – з 5 по 21 серпня триватимуть XXXI Літні Олімпійські, а з 7 по 18 вересня – XV Літні Паралімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро.

Кіровоград має шість кандидатів на участь в Олімпійських іграх Це – Олена Демидова (велоспорт), Георгій Петросян (гімнастика спортивна), Дмитро Лучин і Кеджау Ньябалі (дзюдо), Дмитро Яковенко (легка атлетика), Тетяна Тетеревятникова (тхеквондо).

П'ять кіровоградських атлетів уже мають ліцензії на участь у Паралімпійських іграх – Ольга Свідерська і Андрій Деревінський (плавання), Євген Зінов’єв (футбол), Алла Мальчик і Анастасія Мисник (легка атлетика).

Хочуть створити спортивне містечко

Заступник міського голови Олександр Мосін нагадав, що міський голова Андрій Райкович, згідгно зі своєю передвиборчою програмою, давав управлінню кілька важливих доручень, які стосуються розвитку саме фізичної культури та спорту. Зокрема, йдеться про відродження в школах спортивних секцій та створення на Набережній спортивного містечка. Сергій Колодяжнй зазначив, що стосовно відкриття спортивних секцій вже налагоджено співпрацю з міським управлінням освіти, укладено 27 договорів про їх відкриття. Є напрацювання й щодо створення спортивного містечка. Найоптимальніше для нього місце – за обласною спортивною школою, де вже є кілька спортивних споруд і де кіровоградці традиційно звикли займатися спортом.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39357 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua