МЕНЮ


10 серпень 2018 - 10:34

Кіровоградщина переходить на цифрове мовлення


На щотижневій апаратній нараді в ОДА перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко порушив питання відключення в Кіровоградській області аналогового сигналу телебачення та переходу на цифрове мовлення.
Детальніше про сказане поінформував представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в області Сергій Каракулін. За його словами, відповідно до постанови Уряду, яка внесла зміни до плану використання радіочастотного ресурсу, першого серпня Кіровоградську область було відключено від аналогового мовлення. Однак на даний час телеглядачі мають змогу дивитися декілька каналів на аналогових передавачах. Це «UA: Перший» та канал «Кіровоград», а також «2+2» у Кропивницькому (на базі ліцензії ТРК «Стимул») і Гайвороні. Названі канали залишатимуться на аналоговому сигналі в області до 31 грудня нинішнього року.
Посадовець підкреслив, що відключенню передувала підготовча робота: інформування населення про альтернативні способи перегляду телеканалів (підключення до супутникового, кабельного або цифрового телебачення), аналіз наявності в торговельних мережах тюнерів тощо.
На сьогодні в області є шість телевеж, на яких розташовані передавачі цифрового сигналу – у Кропивницькому, Новоархангельську, Новомиргороді, Новоукраїнці, Олександрії та Устинівці. Найближчим часом заплановано встановити цифровий передавач у Смоліному.
Директор обласного контактного центру Андрій Лаврусь повідомив, що масових звернень на гарячу телефонну лінію голови облдержадміністрації з питань відключення аналогового мовлення не було, зафіксовано лише 23 відповідних дзвінки. Принагідно він проанонсував проведення сьомого серпня тематичної гарячої лінії (від 11:00 до 12:00) з представником Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба зазначила, що в торговельних мережах області наявні тюнери цифрового телебачення. Ціни на них, за даними моніторингу, не змінилися – від 440 грн (залежно від оптової ціни постачальника). Державне регулювання цін на такі товари не розповсюджується. Проте ще 2012 року тюнерами Т2 було забезпечено пільгові категорії населення області. За словами директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олександра Догарова, 21 тисячу цифрових передавачів було надано особам з інвалідністю та сім’ям, які мали на утриманні людей з інвалідністю, а також малозабезпеченим і отримувачам субсидій.18 серпень 2018 - 19:40
Аналітик (вст)

Обурює те, що це робиться примусово, без права вибору самих споживачів обирати вид послуги: цифровий сигнал, чи аналоговий, порушуючи ще і право на вільний доступ до інформації, і це ще і під час війни, ніби якесь шкідництво. В центрі України для споживачів треба було би і залишити паралельно і аналогове мовлення, яке не заважало би Європі, як на західних кордонах. А так, більшість громадян позбавлена вільного доступу до інформації.

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34433 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua